František Fuka


František Fuka
225px-Frantisek_Fuka.jpg
Narozen 9. října 1968 (44 let)

Praha

Website [[1]]
400px-FF_skupinove_foto.jpg magnify-clip.pngZleva:Albert, Chucky, Jitushka, Fuxoft

František Fuka aka Fuxoft (někdy též zkracováno na FF) (* 9. října 1968 Praha) je filmový recenzent, překladatel, publicista, hudební skladatel a asi nejznámější, nejvlivnější a nejvýraznější osobnost českého Internetu.


Obsah

Obsah

Film

FFFilm

Filmový přehled FFFilm vycházel každý týden nejprve od 3. prosince 1997 do 24. června 1998 na Neviditelném psu a poté se přesunul (kvůli nezájmu Ondřeje Neffa) až do začátku roku 2007 na Novinky.cz. Pak následovala změna celého konceptu - FFFilm je od té doby na samostatné adrese www.fffilm.name v podobě blogu s filmovými recenzemi proloženými občasným tematickým obrázkem, odkazem a podobně.


Odvážné palce

Od roku 2002 vysílá pořad Odvážné palce každý čtvrtek od 17.00 Rádio 1. František v něm společně s Ondřejem Vosmíkem (dříve např. s Tomášem Baldýnským nebo Ivou Hejlíčkovou) diskutují o aktuálních filmových premiérách.


Překládání

Po revoluci překládal František filmy dovážené na videokazetách (např. The Rocky Horror Picture Show), později připravoval již oficiálně titulky nebo podklady k dabingu. V překládání titulků pro filmové novinky pokračuje dodnes (z posledních např. Star Trek, Terminator Salvation nebo Diktátor).


Cinema

Mezi roky 1993 až 2008 přispíval jako externista do časopisu Cinema.


Kompost

Společně s Tomášem Baldýnským a Lukášem Vychopněm založili v dubnu 2001 server Kompost.cz.


Red Meat

František také do češtiny přeložil část stripů Red Meat.


ZX Spectrum

V 80. letech naprogramoval několik her pro osmibitový počítač ZX Spectrum - např. TETRIS 2, INDIANA JONES 1, 2 a 3 nebo PODRAZ 3. Archiv se všemi hrami je k dispozici na jeho webu (přímý download link)


Fidonet

V době svého působení v síti Fidonet moderoval mj. konferenci HNUS.42 .


Psi

Ve Františkově vlastnictví se nachází dva psi - Chucky (*2003, pražský krysařík) a Albert (*2002, kříženec čivavy), podrobné info zde.


Odkazy