Henryk Lahola


Henryk Lahola
225px-HenrykLahola.jpg

Henryk Lahola

Narozen 17. duben 1967 (46 let)

Bratislava

Bydliště Babice u Uherského Hradiště
Vzdělání Univerzita Karlova
Rodiče Milada Laholová, Jaroslav Lahola
Website [[1]]
A mezi internetovými kreaturami se najdou i tací, co nepravdivě za homosexuála označují dokonce i mně samotného. Kristus byl heterosexuál, právě tak jako heterosexuálem jsem i já, a obvinit křivě někoho z homosexuality je veliké obvinění dotýkající se občanské cti člověka, a ten, kdo o jiném toto tvrdí, by toto obvinění měl dokázat před soudem.

JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola (své jméno uvádí vždy důsledně se všemi těmito tituly), správně JUDr. PhDr. Henryk Lahola, je autor Nezávislých, apolitických, mimovládních webových stránek henryklahola.nazory.cz, na nichž se představuje jako český právník, filozof i filolog, ale i jako amatérský webový laik a samouk, zastávající extrémní konzervativní katolické postoje.


Obsah

Obsah

Paměti

Laholovy stránky obsahují i rozsáhlou rodinnou kroniku nazvanou Paměti. Ač Lahola tvrdí, že se jedná o JEHO paměti, první popisovanou událostí je narození Laholova otce Jaroslava v r. 1937. Dílo je psáno v er-formě, tj. Lahola sám o sobě mluví ve třetí osobě jednotného čísla.


Přes jejich rozsáhlost jsou některé údaje v Pamětech jen velmi těžce dohledatelné, další nejsou dohledatelné vůbec. Tak např. datum Laholova narození se čtenář nedozví u popisu událostí roku 1967, kdy se Lahola narodil, ale až při popisu událostí roku 1985. Tam Lahola uvádí, co dělal „sedmnáctého dubna v den svých osmnáctých narozenin“ (vybíral si v Bratislavě hrobové místo).


Paměti nic neuvádí k období let 1985 – 1989. Laholova poznámka k této periodě, že: „Lepší je totiž nenapsat absolutně vůbec nic než riskovat, že to co bude napsáno by nemuselo být stoprocentně historicky autentické, pravdivé a objektivní“ vybízí jen k dohadům o jeho duševní kondici.


Univerzitní studium

Podle vzpomínek spolužáků vedl Lahola během svého univerzitního studia velmi asketický život, ať již jde o osobní hygienu či obstarávání potravy. Nechal se např. slyšet, že zelená plíseň na chlebu se dá jíst, ale když je to černý, tak už se to musí vyhodit. Kuchařky v menze na Větrníku ho měly rády, chodil si tam s plastovým kyblíkem pro jídlo.


Kanididoval do akademického senátu FFUK (1997), a programem byl plán prodat všechny ty zbytečné počítače a za utržené peníze platiti jídlo chudým studentům. K velkému štěstí Microsoftu a Dellu Lahola neuspěl.


Podla dalších zpráv pamětníků někoho napadl na záchodech filosofické fakulty, protože si myslel, že jakýsi neznámý čůrající pán je úchyl a že s ním má nekalé úmysly. Podle všeho tam pán jenom konal malou potřebu, a když uviděl Laholu, tak na něj prostě jen nevěřícně hleděl. Chudák neznámý člověk prý byl jenom odhozen Henrykem pryč proti dveřím, přežil to, Lahola z místa činu utekl.


Taky prý chtěl za komunistů emigrovat, a vybral si jako destinaci Srbsko, což byl vpravdě brilantní plán, protože do Jugoslávie se snad dalo dostat bez větších problémů i třeba se zájezdem. Pětkrát ho (údajně) chytili, jednou když přeplavával Dunaj.


Myšlenky a názory

Lahola zastává extrémní katolické názory, které jsou ovšem často v přímém rozporu s oficiálně prezentovanými stanovisky Římskokatolické církve.


Homosexualita

Lahola považuje homosexualitu za nemoc a zvrácenou úchylnost. Na svých stránkách také nabízí návod na její léčbu.


  • A mezi internetovými kreaturami se najdou i tací, co nepravdivě za homosexuála označují dokonce i mně samotného. Kristus byl heterosexuál, právě tak jako heterosexuálem jsem i já, a obvinit nepravdivě někoho z homosexuality je taky obvinění dotýkající se občanské cti člověka, a ten, kdo o jiném toto tvrdí, by toto obvinění měl dokázat před soudem.

Revoluční stát

Na svých stránkách prezentuje Lahola ideu tzv. Revolučního státu, který by měl nahradit stát současný a byl by postaven na křesťansko-marxistických základech, ale v podstatě by se jednalo o totální policejní stát, který nemá obdoby ani např. v Severní Koreji. Důkladně rozpracoval jeho manifest i zákoník. Více viz odkazy Revoluční stát.


Články vztahující se k Henryku Laholovi

Akce inspirované Henrykem Laholou

Studium fenoménu

Studiem jeho osoby se zabývá diskuzní klub JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola fetišismus na Okoun.cz.


Odkazy

Odkazy

Revoluční stát

zdeExotopedia
Český internet Milan BuričínRadan ChrobokDaniel DočekalMilena DouškováDalibor GrůzaRadim HasalíkVít HassanPetr HejlJaroslav HladŠimon HlinovskýJiří HrebenarRadek HulánRadek JedličkaRadovan KalužaPetr KardinMichal KolesaMichal KrólValentin KusákHonza ZZRHenryk LaholaPetr LoukotaJakub LopataLuŠtěLaMilan PetříkJiří MacichPavel MáchaBratři NěmcovéJan NeubertRobert PochJaroslav PeňaškaMarie PojkarováIgnác PospíšilVáclav ProkůpekJan Maria RegazzoAlan ŘepkaPepa SádraMatěj SeifertAleš SlabýVladimír StworaNatálie SmutkováJan StachPavel StašekZdeněk SteinbauerJan SternPavel SýkoraPetr TomešViktor VerešOndřej Vodný alias ONdrayPatrik VoglOndřej VomočilJan VostatekRoman ZavřelJindřich Zedník
Český internet - neaktivní Standa NovákKarel Nový
Slovenský internet Alexander JárayBranislav RácRóbert Sedlák
Zahraničí Markéta BarboříkováRoss Hedvíček