Jan Neubert


Jan Neubert
225px-Nojby.jpg
Narozen 20. ledna 1992 (21 let)

Most

Vzdělání základní
Povolání student
Website [[1]]

Nojby (vlastním jménem Jan Neubert) je český bloger a žák SŠ gastronomie a služeb (dříve SOU) v Mostě, který se na internetu prezentuje jako mimořádně úspěšný student vysoké školy. Není zcela jasné, zda texty a další materiály, zveřejňované na internetu jeho jménem, jsou skutečně jeho vlastními produkty, nebo se ho pouze někdo snaží veřejně zesměšnit a zdiskreditovat.


Světlo světa spatřil 20. ledna 1992 v Mostě (sám ovšem tvrdí, že už v roce 1990). Na základní škole měl trojky a čtyřky, ale na střední škole se to dost zlepšilo. Nyní studuje VŠ informačního zaměření, ovšem beďarovití masturbátoři se shodují na tom, že ve skutečnosti studuje SŠ gastronomie a služeb v Mostě (bývalé SOU). Je na tom finančně velmi dobře, vydělává totiž celých 12 000 Kč měsíčně. V jeho 15 letech mu máma tvrdila, že má IQ 157. Později, když zjistil, že tuto hodnotu má jen velmi malé procento lidí, musel si to nechat otestovat. Ukázalo se, že je jenom 140 [[[1]]]. Také se vyspal s 29 ženami. Vlastní psa Beníka, který mu jednou zachránil život [[[2]]]. Ostatní blogeři Nojbymu závidí. Jeden z nich se dokonce snížil na urážky Nojbyho [[[3]]]. Podle jeho Facebooku, kdy na otázku "Mám..." odpověděl "Sestru". Lze tedy uvažovat o tom, že Jan není jedináček.


Doma má velice luxusní vybavení[[[4]]]:


  • Plazmová TV za 20 000 - koupil si ji se spolubydlícím napůl.
  • Domácí kino za 8 000
  • Lednice - koupil ji se spolubydlícím napůl
  • PC a doplňky má za 30 000 korun, jelikož je na tom finančně velice dobře.

Nojby o sobě taktéž rád říká, že je velký piják. Na svém blogu publikoval příspěvek, ve kterém předvádí "Jak správně chlastat".[[[5]]] V komentářích se okamžitě začalo diskutovat o tom, že je dané video fake, protože nikdo nemůže pít pivo na ex téměř 3 minuty. Toto tvrzení bylo následně vyvráceno samotným autorem článku, který přiznal, že nejprve musel provést řádnou analýzu složení piva, protože on, jakožto pán, který je na tom finančně velmi dobře, nemůže pít nějaký "sajrajt" beďarovitých masturbátorů.


Nojby má opravdovou smůlu na kamarády. S jeho nejlepším kamarádem, kterého sedm let neviděl, si zašel do hospody, kde ale za kamaráda musel zaplatit, protože jeho kamarád na tom nebyl tak finančně dobře jako Nojby (prý je to kancelářská krysa). Další jeho přítel se jmenuje Vašek. O Vaškovi všichni vědí, že je to hrozný zloděj a že není radno mu nic půjčovat a už rozhodně ne hry (hra se nesmí brát jako hra, ale jako majetek), viz [[[6]]]. Honzík je taktéž velký vlastenec a otevřeně vystupuje proti romům a vietnamcům. Někteří nerudní masturbátoři označili Nojbyho za rasistu, ale my, my zarputilí Nojbijci dobře víme, že Nojby chce jenom to nejlepší pro svou vlast.


Nojby má velice dobré schopnosti obchodovat s akciemi [[[7]]]. Neomylně si dokáže vybrat akcie té nejlepší firmy. Nejradši má akcie od firmy Microsoft, Google, Intel a nVidia. Od Apple ne, protože ten nemá budoucnost [[[8]]] a jeho výrobky jsou shity, což mu bohužel nikdo neuznal. Mimo jiné Jan dokáže pracovat dobře s fotografiemi. Dokonce tak dobře, že upravuje bitmapové obrázky ve vektorovém programu. [[[9]]] Tyto fotky samozřejmě rozproudily prudkou diskuzi o tom, že by Nojby měl jít pracovat do Blizzardu. Tam prý potřebují grafiky pro tvorbu monster, což se prý Nojbymu podařilo na jedničku, nikdo však nezvážil možnost, že to, co je na obrázku, může být opravdu Nojby.


Obsah

Obsah

Coming out

Dne 5. června 2011 Nojby ve svém blogpostu [[[10]]] přiznal, že mu opravdu je 18 let, učí se na kuchaře a v životě chodil namísto s 29 ženami pouze s jednou. Tím pouze potvrdil dříve sesbírané indicie.


Příběh se uzavírá

Dne 31.12.2011 byl na blogu uveřejněn příspěvek, ve kterém se přiznává jeden z aktérů, resp. skupinky autorů, k již dávno očekávanému. Otevřeně přiznává, že se jednalo o "habaďůru" o které skutečný Nojby věděl. Tím asi končí historie této rychlokvašky.


Studium osoby

Studiem jeho osoby se zabývá diskuzní klub Nojby fetišizmus na Okoun.cz. V poslední době (psáno k říjnu 2011) se vážně spekuluje o tom, zda je osoba Jana Neuberta skutečným autorem blogu, anebo zda byla zneužita jednotlivcem či skupinou recesistů k vyfabulování jakéhosi hypotetického "hrdiny". Tato problematika začíná být diskutována pod příspěvky na jeho blogu vzhledem ke skutečnosti, že kvalita publikovaných příspěvků kolísá, sloh pisatele je ne vždy totožný a vyskytují se faktografické nepřesnosti. Komunita sdružená kolem jeho blogu se skutečně začíná přiklánět k názoru, že Jan Neubert coby protagonista příspěvků na daném blogu je smyšlený a je dílem recesistů. Na základě tohoto poznání se začíná rodit další projekt [[[11]]], který má být zcela otevřenou recesí a má představovat jakési alter ego nynějšího Jana Neuberta. Takového, jak je presentován na svém blogu. Zda sebou samým, či právě autory svérázného projektu, to je na dalším zkoumání. Ovšem jedno je jisté, nojbologové se jistě ještě zapotí, než se doberou pravdy.


Externí odkazy