Jaroslav Peňaška
Jaroslav Peňaška
225px-Dezovul.jpg
Narozen 3. prosince 1976 (36 let)
Bydliště Praha
Znám jako Jarek Dejavu
Vzdělání Střední průmyslová škola elektrotechnická v Olomouci

VUT Brno (pravděpodobně nedostudoval)

[[[1]]]
Povolání programátor
Website [[1]]
„Mám IQ v neměřitelné oblasti.“


Jaroslav Peňaška (alias Jarek Dejavu) je zneuznaný český génius, programátor a propagátor Second Life. V roce 2007, kdy český Second Life byl ještě v plenkách, vytvořil české překlady anglických hlášek (dosti odfláklé, nutno podotknout.) Následně vyvíjel ve spolupráci s firmou Beneta řečový syntetizátor Speech Tools. Tento program však nedokázal dotáhnout do použitelné podoby, mezi uživateli Second Life o něj nebyl zájem, a ani Peňaška, ani Beneta na něm nevydělali ani korunu. Beneta poté zrušila s panem Peňaškou spolupráci a vydala vlastní verzi češtiny do Second Life.


Geniální dílo Jaroslava Peňašky zdánlivě upadlo v zapomnění, stejně tak jako dílo jeho jmenovce Cimrmana, jemuž slízli smetanu různí Edisonové, Nobelové a jiné uhrovaté socky. Jenže Peňaška se rozhodl bojovat. Dle jeho přesvědčení se Beneta dopustila sprosté krádeže, a to jak češtiny do Second Life, tak programu Speech Tools. Drobným problémem však je, že to Peňaška není schopen ničím doložit. Proto se rozhodl zaplavovat diskuse [[[2]]] svými [[[3]]] plamenými [[[4]]] výlevy [[[5]]] proti Benetě [[[6]]], Martinu Dvořákovi [[[7]]] a celému zkaženému světu vůbec [[[8]]].


Jeho styl se vyznačuje vysokou frekvencí příspěvků. Jelikož ostatní komentátoři nestíhají jeho tempo (a také jelikož většinou nemají zájem s ním diskutovat), reaguje Peňaška často sám na sebe. Odporným zločincem a agentem Benety se pak stává každý, kdo:


  • jakýmkoliv způsobem hájí Benetu
  • nesouhlasí v něčem s Peňaškou
  • neví, o co jde
  • nehodlá se o tom dále bavit

Obsah

Obsah

Trestní oznámení

Peňaška se zapsal do Guinessovy knihy exotů svým trestním oznámením, v němž obvinil Martina Dvořáka z porušení rekordního počtu paragrafů trestního zákona. Konkrétně § 209, § 196, § 197a, § 206, § 250, § 253, § 235, § 237, § 160, § 161, § 162, § 166, § 167, § 174, § 175, § 178, § 198 a § 198a. Toto oznámení se rozhodl provést veřejně na tiskové konferenci ČRo na Invexu:


Citáty

Peňaška oproti Kalužovi IQ test hodlat dělal, nicméně jeho inteligence je natolik pronikavá, že zavařil i IQ testery:


Mám IQ v běžnými testy neměřitelné oblasti a tak, jak dokážu geniálně programovat, zrovna tak dokážu geniálně plánovat jakoukoliv strategii, a to i třeba strategii bojovou.


Kromě Cimrmana vykazuje Peňaška podobnost i s jinými českými velikány, např. Janem Husem:


Nemám žádný majetek a vězení se nebojím a to mi dává v podobném boji velkou svobodu. Na domácí prohlídky, odposlechy telefonů nebo i vazbu jsem připraven a jsem ochoten je podstoupit jako jistou formu mučednictví.


Zcela tak naplňuje staré přísloví „kdo nemá meč, seká jazykem“:


To mě nezajímá že to nechcete poslouchat, já prostě nedovolím... a vy jste lumpové, protože jste k tomu lhostejní... nenechám vás zakrívat si před bezprávým oči... je mi úplně jedno jestli vám vadí moje pindání, já se k tomu prostě budu vyjadřovat, protože to je jediný způsob, jak lidi probudit ... žít si v sladké nevědomosti, že máte na rukou něčí krev, to by se vám hodilo, já vím, ale já prostě budu vaše svědomí, dokud s tím něco neuděláte.


Jeho styl a slovní zásoba jsou vskutku vytříbené a srovnatelné s Vrchlickým, Vieveghem či Hulánem:


Jeho nenávist k světu má možná sexuální příčiny:


Mluvíme-li o takové kundě jako je Libuška, pak žádná rakovina není pro takovýho člověka dost. Přát zlýmu člověku smrt je podle mě naprosto v pořádku a byl bych rád, kdyby pochcípali všichni sobečtí hajzlové, kteří ze závisti ničí životy ostatním.


Přesto všechno lze říci, že v dnešní zbabělé a relativizující době Peňaška naplňuje starodávné ideály rytíře. Tuším že se ten rytíř jmenoval Don Quijote:


Ale já už nikomu ustupovat nebudu, takovej život pro mě totiž nemá žádnou cenu. Lepší zemřít ve stoje než žít na kolenou, jak říkají filmový hrdinové a já souhlasím. Nevzdám se. I kdyby to bylo já proti všem, tak se nevzdám.


Exot prezidentem?

Exot Jaroslav Peňaška se rozhodl v roce 2012 kandidovat na prezidenta ČR. Není jasné, zda jde o trapný pokus zviditelnit se, nebo o skutečný exotův záměr.


Externí odkazy