Metrix Steel


Metrix Steel
225px-Metrix_steel.jpg
Narozen Martin Kubíček

Metrix Steel

Bydliště Hroznová Lhota
Vzdělání Střední odobrné učiliště, obor kuchař
Povolání umělec na volné noze
„Ty vogo!“

Metrix Steel, vlastním jménem Martin Kubíček, se narodil v Brně a bydlí v obci Hroznová Lhota v okrese Hodonín. Je vyučen jako kuchař. Proslavil se svými videi na YouTube, ale i různými příspěvky na Facebooku. Velké popularitě se těší i rozhovory s ním, kterých už je dnes celá řada. On sám sebe považuje za hiphopový talent, od roku 2011 se zajímá o beatbox, rap a breakdance. Později svůj zájem rozšířil i o eletric boogie a parkour.


Jeho umělecké jméno Metrix souvisí s trikem, který má připomínat legendární akční scénu z filmu Matrix (1999), při které se Keanu Reeves zaklání, aby se vyhnul střelám.


Jeho posláním je podle něj stát se nejlepším rapperem České republiky, být na úplné špičce. Jde si tvrdě za svým snem bez ohledu na názory ostatních. Nejraději ze všeho má šťávu, kofolu, sirup a samozřejmě také rohlík s nutelou. Kromě videoklipů na internetů vytvořil Metrix i své album s názvem Extrémní úmění a začal od ledna roku 2012 koncertovat.


Obsah

Metrix a kariéra

Metrix Steel vydal už několik videoklipů, které dosáhly veliké sledovanosti. Tu zajistila bez pochyby naivita a prostoduchost Metrixova projevu a jeho přehnané mínění o vlastních dovednostech. Kromě videoklipů uveřejnil videa z breakování, videa epileptických pohybů označovaných za eletric boogie, jeho beatbox a v neposlední řadě parkour. Parkourová videa obsahují skoky přes obrubníky a metrové lavičky. Jedná se spíše o komedii než umění.


Metrix a sport

Metrix má i ambice ve sportu, patří k jeho největším koníčkům. „Já su železný muž, takový nevyčerpatelný. Energie mám za sto, jestli ne za víc.“ Velice rád běhá okolo své Hroznové Lhoty a také jezdí na kole. Dojel na kole do Maďarska a údajně projel za jeden den celou Bratislavu křížem krážem.


Rapová tvorba na YT

Prvním videoklipem, který spatřil světlo internetového světa, byl klip Hroznová Lhota, který nastartoval jeho „kariéru“. Rané videoklipy z Hroznové Lhoty vzbudily velký zájem. Česká komunita hledá podobná individua již od dob prvního ročníku Superstar s fenoménem Hvězdná pěchota. Posměch Metrixe neodradil, ba naopak. Celý zájem o jeho videa si vyložil jako úspěch jeho snažení a vydal video Díky za podporu, ve kterém děkuje svým fanouškům. Po řadě vystoupení v klubech v roce 2013, kam jej pořadatelé zvali jako kuriozitu, jeho kariéra stagnovala, dlouho očekávaný comeback přišel až koncem roku 2016.


Lidí, kteří se Metrixovi posmívají, přibývá, a to nemohlo zůstat bez odezvy. Pustil se tedy do boje s hejtrz. Pronesl tento výrok: „Dělejte si, co chcete. Kdybyste makali víc na sobě, tak dosáhnete podobných výsledků jako já, jenže když hejtrs nemakaj, maj prostě smůlu.“ Posléze o nich složil song Hejtrs v rohu, ke kterému vydal videoklip, který se stal zatím jeho nejsledovanějším. Dá se říct, že hejtování vlastních hejtrz patří v rámci Metrixovy tvorby k evergreenu, prakticky každé video, které Metrix vydá, je o jeho věčném souboji s nepřejícími závistivci. Bez ohledu na to, že skutečný umělec by se měl především nejdříve vypracovat a teprve pak řešit hejtrz.


Metrixovi oponenti

Ač se to zdá divné, občas se najde raper na podobné duševní úrovni jako Metrix, s kterými pak svádí různé internetové spory o tom, kdo z nich je lepší.


Pětiboj

Velký vzruch způsobilo Metrixovo video, ve kterém se raduje, že vyhrál hiphopový pětiboj nad dalším zjednodušeným individuem.


Roko

28. 5. 2013 uveřejnil Metrix status na svém facebook účtu: „Mam dat Diss na Roka ?!!“. Roko je bývalý generál hvězdné pěchoty československé Superstar. Metrix mu vyčítá, že si svoji „slávu“ vydobyl na základě této soutěže. Roko uveřejnil svůj první diss na Metrixe 31. května 2013. I Metrix zdissoval svou nemesis, video již bohužel bylo z YouTube smazáno. Dlužno říct, že v souboji kvality Metrix svého oponenta skutečně porazil. Posledním příspěvkem do této plodné výměny názorů dvou rapperských celebrit byl Rokův druhý diss na Metrixe z 25. června 2013, ve kterém Roko Metrixovi doporučuje, aby zkusil zumbu.


ToxiDantez

Další vtipné video uveřejnil ToxiDantez. Na video upozornil sám Metrix, když ho sdílel na Facebooku s popiskem: „Co je to za sfetovaného čůráka ?“


Dokumenty

Legenda Hroznové Lhoty

V srpnu roku 2012 uveřejnil Metrix Steel na svém Youtube profilu dokument o sobě s podtitulem Legenda Hroznové Lhoty. Je to kompilace rozhovorů, ve kterých hovoří o sobě, rekapituluje své dosavadní úspěchy a prozrazuje plány do budoucna; a také beatboxu, parkouru a breakdance. V tomto třináctiminutovém videu také poprvé ukázal své beatboxové napodobení Tarzana, Amb báó (1:00). Video dosáhlo velké sledovanosti.

Metrix

V téže době natočila studentka filmu Kateřina Turečková dokument s názvem Metrix, ve kterém pomocí skryté kamery odhalila skutečné názory těch, kteří Metrixovi pomáhají ke „slávě“. Podle jejich vyjádření je Metrix v podstatě šašek, který jim pouze umožňuje namastit si kapsu. Dokument byl promítán na jednom z festivalů, k jeho zveřejnění však nedošlo, protože autorce bylo údajně vyhrožováno právními kroky.


Koncerty

Metrixova éra koncertování začala 12. ledna 2012 v Liberci. Metrix se na koncerty dostavuje vždycky svépomocí, vlakem nebo autobusem. Jeho vystoupení se těší velké oblibě, mnoho lidí přichází, aby se pobavilo na účet této kreatury. Metrix zde předvádí nejen rap, ale samozřejmě také eletric boogie, beat box, break dance a samozřejmě také parkour přes improvizované překážky. Metrix také vystoupil v rámci Stay Zmrd party, která dává prostor největším exotům kulturní scény. V červnu 2013 měl Metrix dokonce vystupovat na festivalu Votvírák, na který nedorazil.


Rozhovory

Metrix poskytl médiím řadu rozhovorů, namátkou pro server Jen pro muže a Wichovy Questions.Kde Metrixe najít

 Oficiální stránky - [[http://www.metrixofficial.cz/]]
 Facebook profil - [[https://www.facebook.com/pages/Metrix-Legenda-Hroznov%C3%A9-Lhoty/475484442503862]]
 Bandzone profil - [[http://bandzone.cz/metrixsteel]]
 YouTube kanál - [[http://www.youtube.com/user/metrixsteel]]
 Telefonní číslo (uvedl v jednom rozhovoru)- 733 455 949