Michal Kolesa

Michal Kolesa
Cepicekolesa.jpg

Poslední oficiální fotografie Michala Kolesy (10/2013)

Narozen 18. července 1984

Hodonín

Zemřel 9. listopadu 2013 (29 let)
Místo odpočinku Strašnický hřbitov (Praha)
Bydliště Rakovník
Vzdělání Integrovaná střední škola technická (dnes Střední průmyslová škola), Rakovník
Povolání Státní zaměstnanec (Invalidní důchodce)
Plat 9.028 Kč za ZTP/P do 2015, než jej navštíví sociální pracovnice s tabulkovou normou
Majetek Ufounek E.T.
Výška 172cm (tvrdí)
Váha ca 75 kg po omytí a ostříhání
Partner Ufounek E.T.
Děti 50% kastrace
Website [[1]]
Nejsem úchyl. Chci dělat strojařinu.

Nechci, aby mě okolí vnímalo jako úchyla. Mé komentáře o vodě slouží jako osvěta! Naposledy umyt někdy kolem Vánoc 2010.


 180px-Michal_Kolesa_parte.jpg magnify-clip.png09.11.2013 nás navždy opustil poutník na vlnách internetu. Web je znovu tím pustým místem, kde ženy smějí plavat bez obav z utonutí. Uchovejte vzpomínku na skutečného guru internetu, který odešel příliš brzy. Studnice moudra vyschla. Michale, budeš nám scházet!Michal Kolesa (18. července 1984, Hodonín - 9. listopadu 2013, Praha) Vyučil se elektrikářem a poté vystudoval na Střední průmyslové škole obor strojírenství. Nyní je v invalidním důchodu a do jara roku 2013 žil se svojí despotickou matkou v jistém bytě v Rakovníku. Jeho otec se před pár lety odstěhoval (slovy Michala: „Táta si jednoho krásného dne usmyslel, že se bude každý den sprchovat a odstěhoval se za milenkou“). Jediným příjmem jejich domácnosti je Michalův invalidní důchod (v roce 2011 byl jejich příjem jednorázově vylepšen výnosem z prodeje bytu zděděného po Michalově babičce). Únik z tohoto neutěšeného světa umožňuje Michalovi internet, především pak diskusní fóra; také se snaží na sebe kdekoli upoutat pozornost. Jeden čas se pokoušel přivydělávat si jako webdesignér. Silně touží vidět plavající ženy, o čemž často a rád diskutuje viz "Já bych raději chtěl viděl plavat ženu naživo, než krysy v ledničce"

Tvrdí o sobě, že se už téměř dva roky nemyl (od jeho pobytu v psychiatrické léčebně v Dobřanech, kde byl násilně umyt personálem). Z určitých výroků také vyplývá, že považuje za normální nesplachovat WC a exkrementy "ručně prostrkat do té odpadní díry". Tyto postoje byly posilovány matkou, která údajně tvrdila, že na mytí a splachování je škoda vody, a také Michalovým panickým strachem z vody.


Ani s čistotou prádla na tom ovšem není o moc lépe. Tvrdí, že v létě si mění spodní prádlo i několikrát denně, protože se hodně potí. Nebylo na tom nic zvláštního, ovšem propocené prádlo není určené k vyprání. Dá jej pouze usušit a jak uschne je opět připravené. Sám říká, že pokud není špinavé od tělních tekutin, tak není třeba prát. Zde Michal reaguje na otázku z této problematiky.


Michalovým působištěm byl jednu dobu Facebook, který se tak stal zdrojnicí všech jeho nedávných geniálních výroků (viz Citáty). Na své zdi publikoval především články z všelijakých zpravodajských serverů, které ho zaujaly, a často k ním přidával komentář, co se mu líbí/nelíbí, co by změnil apod. (věčně se mu něco nelíbí a chtěl by něco změnit).


Tento profil však bohužel zrušil a tak jediné místo, kde se dalo s Michalem setkat, byl Twitter a občas některé z diskuzních fór. Od července 2012 je Kolísko aktivní na sluníčkovém serveru odpovědi.cz


Zhruba od srpna 2012 začal Michal aktivně bombardovat PCTuning fórum.


Od října 2012 znovu působí na Facebooku. Je docela populární - k 24. 8. 2013 má přes 2 400 fanoušku a tento počet se každým dnem stále zvyšuje. Kolesmánie expandovala zhruba do poloviny září 2013, kdy dochází ke stagnaci. Michal se nemůže přehoupnout přes magickou hranici 3.000 stalkerů, a bilance spíše padá, než aby "kolesala" na místě. Zle jazyky tvrdí, že za úbytek v popularitě může Michalova komerčnost, kdy svoji duši zaprodal internetovému rádobymagazínu objevit.cz, a opojen domnělou popularitou zvrací články, které, nejenže nejsou spontánní, ale jsou načichlé i pižmem nuceného humoru. Michal se tak stává více trapným, než komickým. Taktéž na internetu se chová spíše mechanicky, než impulsivně, a je možné vyčíst vlastní potřebu být peskován za vložený nesmyslný komentář o (ne)plavající ženě.


V roce 2013 se mu přihodily dvě nešťastné události. První událostí je úmrtí jeho vlastní matky. Tuto smrt se však snažil dlouhou dobu zapírat a často reagoval odpověďmi typu "Zrovna sedí v křesle a dívá se na televizi", avšak všichni věděli, kde leží pravda. Od té doby se o něj alespoň částečně stará jeho otec. V srpnu tohoto roku pak nastalo úmrtí jeho zvířecího kamaráda pejska Danečka. Daneček šel na běžnou operaci pupeční kýly a čištění zubů (Michal mu je totiž nečistil a jen se vymlouval). Bohužel měl Daneček epilepsii, což lékař nevěděl. Michal jej totiž o ní neinformoval, protože mu jeho záchvaty nepřišly divné ("myslel jsem, že jen tak blbne a nenapadlo mě, že je nemocný"). Daneček zemřel den po operaci u Michala doma. Pitevní zprávu i fakturu z operace Michal vystavil na i svém profilu na Facebooku. Zatímco oblečení po matce použil pro vlastní potřebu (v následujícím videu Michal přednáší o hmotě v apartní modré dámské noční košilce s mašličkou)[[[1]]], není přesně známo, co Michal udělal se zbytky žrádla po Danečkovi. Zlé jazyky tvrdí, že se jimi Michal pokusil nakrmit se slovy "Na, papej!" svého Ufounka E.T., který se s ním od té doby nebaví.

180px-Cdm.png magnify-clip.pngKolesa senior nevyjebává jen s Michalem16. září potom Michal zažil další šok, tabulkově zařaditelný zhruba k metě F43. Přišlo mu totiž oznámení o dědickém řízení po zesnulé matce, kde si zlotřilá notářka účtuje 18.000 korun, a to ještě ani nehnula brvou. Tuto částku má Michal složit nejpozději do 30.09.2013, kdy bude řízení probíhat. Na Michalově profilu probíhá veřejná diskuse na téma, jak přijít rychle k penězům. Michal dle předpokladu automaticky zavrhuje veškeré možnosti. Cíleně se vyhýbá odpovědi, co se stalo se zděděným milionem po babičce, utrženým z prodeje bytu. Mimoděk se dozvídáme o potenčních schopnostech Michalova otce, který je na tom po sexuální stránce zřejmě mnohem lépe. Michal si totiž nemůže půjčit od otce, protože ten už všechno promrdal. Lze pokládat jako velikou oběť, že se Michalův otec nakonec uvolil zaplatit správní poplatek, čímž předešel třetí akutní stresové reakci u Michala. Druhou Michal zažil dopoledne, když po přečtení dopisu šel slušně vynadat té lemře líné notářce. Paní jej nazvala sprosťákem, přestože jí údajně slušně vysvětlil své sociální postavení. Michala přitom dle komentářů nejvíce rozlítil právě fakt, že se notářka neobtěžovala přečíst jeho anamnézu, přestože jí posílal předem seznam chorobopisu mailem. Argumentuje přitom, odkazujíc se na jistou právničku, se kterou mluvil, že kdyby v afektu něco udělal, byla by částečně vinna i notářka, protože nebrala v potaz Michalův zdravotní stav. V praxi by ji tedy zavřeli za sebevraždu potom, co ji Michal umlátil stativem. Útěchou je, že právnička, se kterou mluvil spadá do fiktivních zážitků, podobně, jako když Michal vzpomíná, že už musel zase kvůli něčemu na Policii. To je ovšem u schizofrenie prý poměrně častý jev. Krásně se Michala podařilo vytrolit například v této diskusi. 

Své působení na Facebooku ukončuje náhle, dne 23.10.2013, kde ve vší tichosti smazal profil. Je jen těžké polemizovat, co jej k tomu vedlo. Určité hypotézy, které ovšem odpovídají zřejmému scénáři se nachází v kapitole Protiteroristická intervence. Protože je ale Michalova závislost na komunikaci s lidmi v rozporu s jeho anamnézou, vydrží bez svého účtu pouze necelý den, a potom jej musel obnovit.


Dne 4.11. jej postihl blíže neznámý zdravotní problém, kvůli kterému byl nalezen ve svém bytě v bezvědomí. [[[2]]]. Určité spekulace naznačují tomu, že se Michal omylem předávkoval medikamenty. V kómatu byl převezen do Střešovic kvůli krvácení do mozku ([[[3]]]). Zemřel ráno 9. listopadu 2013.[[[4]]] [[[5]]] Dan II byl vrácen rakovnickému útulku. Případný zájemce tak může získat pejska s přidanou hodnotou možnosti krátkodobého soužití s myslitelem českého internetu.


Obsah

Obsah

Diagnóza: Úchyl

Michal je samozvaným odborníkem téměř na všechno. Je to ztělesněný Brouk Pytlík, byl všude, -někde i dvakrát, a kde nebyl, viděl alespoň nějaké naučné dokumentární video, nebo alespoň investigativní reportáž televize [email protected], což z něj dělá odborníka na slovo vzatého, takřka ve všech směrech novodobé vědy. Protože si Míša ve svém bejváku vegetí už nějaký ten pátek, a zdá se, že krom plné pusy řečí se sebou významnou evoluci osobnosti neplánuje, můžeme jeho osobnost pokládat v podstatě za mrtvou, tedy veskrze lehce předvídatelnou. V tomto případě bez obav můžeme opustit od rozboru osobnosti a vrhnout se rovnou na pitvu. Předně si uvědomte jednu věc. Pro mnohé to jistě bude šok, jiní s tím vesměs počítali, ostatním je to veskrze jasné už nějaký ten pátek: Michal je úchyl. Předpokládám, že tuto poměrně špatně stravitelnou informaci budu muset opřít i o nějaké pádné argumenty. Tím spíše, pokud vím, že Míša ví, že víte, že na Exotopedii nechodí, a proto vím, že moc dobře víte, že Michal ví poměrně čerstvé novinky na této stránce, a to i bez toho, aby sem měl potřebu chodit, nebo abyste jej o nich informovali. Chápeme se, že ano? Stručně a jasně, pokud Michal tvrdí, že někam nechodí, ještě to neznamená, že tam opravdu nechodí (Michal například vůbec nechodí na pornostránky, protože na každé číhá nějaký virus... Proto má v PC tři antiviry). V podstatě podobné je to se vším v Michalově životě. Již víme, že Michal má diagnostikovanou schizofrenii, což je určitě fajn, protože s tou bandou našeptávačů se Michal doma alespoň necítí tak sám. Na stránku druhou ve svém chorobopise našel jistý druh alibismu, což Michalovi dává představu sociální imunity a virtuálního soukromí v pocitu, že „přece nikdo nemůže být chytřejší, než já… Vždyť mám vystudované dvě technické školy“.

 magnify-clip.pngŽeny se nově musí učit plavat na fakultě tělesné výchovy a sportu, jinak by se utopily.Michal se tak dostává veskrze omylem do patových situací, kdy vědomě šíří bludy ve svém blízkém okolí (čti všude), protože předpokládá, že infantilní okolí baští tyhle kraviny i s navijákem. Naprosto vděčným tématem je například domnělá raritní schopnost plavat u ženského pohlaví. Tuto „zaručenou“ informaci je Michal schopen šířit prakticky kdekoliv, přestože ji není schopen obhájit, a odvolává se na tiskovinu, kterou četl ve čtrnácti letech, jejíž jméno si nemůže vybavit. Michal se tak snaží své okolí vmanipulovat do vlastního světa s vlastními pravidly, kde je naprosto normální, že máte v pracce identifikační čip, lidstvo kontroluje nadnárodní aglomerace, komunikuje se výhradně mailem (protože mluvit na někoho z oči do očí je jednoduše strašně fujky), a v neposlední řadě, pokud chce žena umět plavat, musí navštěvovat minimálně fakultu tělesné výchovy a sportu, jinak by se zaručeně utopila. Michal tím nevědomky odpověděl na otázku, proč se ročně utopí celosvětově několik set tisíc žen. Bohužel tím vyhrabal několik dalších otázek. Tak předně, „Proč utonulé ženy nikomu neschází?“, a potom také „Kde ty mrtvé ženské sakra jsou?“. 180px-Aquafobie.png magnify-clip.pngS Mistrem na téma " Osobní odpor k vodě, nikoliv k plavajícím ženám". Poslední dotaz z důvodu Michalova nedostatku času a přehlédnutí zůstal bohužel nezodpovězen.Nabízí se tedy jediné logické vysvětlení: Pokud není Michal schopen obhájit své argumenty, ba dokonce se cíleně vyhýbá souvislým odpovědím, odpovídá zcela nesmyslně, nebo téma naprosto ignoruje, musí v tom sledovat vlastní záměr. Je to dětinské, naivní, komické… ale také svým způsobem perversní. Koneckonců, co čekat od někoho, kdo otevřeně nazývá fotografii nahé ženy za porno? Pokud akceptujeme Michalův svět jaký je a následně ho porovnáme s tím, který většina ostatních pokládá za normální, pak jediným logickým východiskem je, že Michala pustili z Dobřan příliš brzy, a je možné u něj najít hned několik sexuálních úchylek, které díky absenci partnera (partnerky) provozuje jaksi... v nouzovém režimu. (Následující seznam vychází z veřejně prezentovaných informací ze strany Michala Kolesy. Jejich pravdivost se může rozcházet se skutečností, nicméně doporučuji zauvažovat nad některými moudry, která z Michala vypadla): 

Koprofilie aneb Nesplachujte, prosím - S koprovou omáčkou nemá tahle sexuální úchylka vážně nic společného. Koprofiliky totiž vzrušují fekálie jejich partnerů. Sbírají je a pak se s nimi pomazávají, což označuje pojem exkrementofilie. Může je ale vzrušovat i „pouhé“ hnětení exkrementů v dlani. Nebo si je doma suší a tvoří si jakousi sbírku, nad kterou pak masturbují. Saliromanie - Název této úchylky pochází z francouzského slova salir neboli špinit, ale používá se také pojem inkvinační pud. Saliromaniky vzrušuje, když mohou svého partnera znečistit v podstatě vším, co jim padne do ruky. Je jedno, zda jde o bahno, jídlo, tekutiny všeho druhu či výkaly. Hirsutofilie aneb Chlupy nade vše - Tohle je ryze neškodná, ale v dnešní době epilací, depilací a honbou za hladkým tělem bez jediného chloupku poněkud zvláštní úchylka. Hirsutofilici jsou totiž naprostí odpůrci všech žiletek, vosků na odstranění chloupků a podobně. Vzrušují je skutečně chlupatí lidé! Čím víc jsou zarostlí, tím líp! A týká se to veškerého ochlupení, nejen toho kolem pohlavních orgánů. Chlupatá záda, hýždě či chloupky rostoucí z uší nebo nosu, jsou pro ně stejně vzrušující. Aquafilie – je v podstatě jedna z nejméně rozšířených úchylek, kdy vás prostě rajcuje něco ve vodě. O konkrétním objektu zájmu už záleží jen na vás… zda to budou malá chlupatá zvířátka, namakaní svalovci, nebo prostě ženy, které se marně pokouší udržet nad hladinou, protože jim geneticky byla odepřena schopnost plavat. A protože je ta schopnost tolik raritní, má Michal samozřejmě potřebu si uchovat důkazní materiály. Má jich doma v PC několik giga… Divné, že ho ještě nenapadlo, že ta schopnost asi není zase tak raritní. Dost možná za to může kombinace jeho fobie z vody (aquafobie), takže si vlastní strach kompenzuje na opačném pohlaví jako autoerotickou úchylku. Mentální masochista - S touto poruchou se nedá nijak, než souhlasit. Michal si vyloženě libuje, když se do něj někdo opírá. Klasickým případem je spamování diskusních fór mantrou o plavajících ženách, kdy základní verze kopírované šablony čítá zhruba 30 otázek týkajících se shopnosti plavat. Efekt je v 99% stejný. Michal se dozví, že nebohá oběť umí plavat. Krom toho se na Michala snese kritika, že už znovu uzurpuje svojí aquafilií, což dále Michal ignoruje, neboť došlo k tíženému stimulu, a Michal může jít spamovat další web, aby nasral co nejvíce čtenářů. Exofilie - je fetiš do mimozemšťanů. Divné že? Popisovat ji ale nebudeme, protože to někdo zvládnul již mnohem lépe.

 magnify-clip.pngNerušte Michala při kradení!Kleptomanie - Jedná se spíše o podezření, protože Michalovy otisky nikde nalezeny nebyly (technicky to ale mohl způsobit fakt, že ukradnul na co sáhnul). Na stránku druhou by to vysvětlovalo časté stížnosti, že ho už zase vyslíchala kvůli něčemu Policie. A pak jsou tu ty náznaky, kdy se Michal chlubí, že dokáže díky svému šestému smyslu odhalit securiťáka v civilu, nebo pak v nedávné době ten výlev na Facebooku, protože ho prodavačka nenechala krást do tašky.

Michal autorizoval své úchylky slovy "Skoro nic není pravda, zeptejte se mojí psycholožky. Tím, že dávám souhlas k nahlédnutí do lékařské dokumentace, neplatí žádný zákon o ochraně osobních údajů". Kontaktovaná psycholožka se mě zeptala, jestli jsem stejný debil jako Michal Kolesa, a odmítla se se mnou dále bavit. Pokládám to jako dostatečný argument k autorizaci. Michal je dále mínění, že šíření těchto informací vedlo ke snížení jeho hodnoty na trhu práce, protože si zaměstnavatel vygoogloval informace o jeho osobě a našel jen tuto snůšku nesmyslů. Michalovi se paradoxně neozval nikdy nikdo, a pokud ano, Michal úspěšně nabídky práce na Facebooku ignoroval. Lze tedy předpokládat, že se Michal s informacemi smířil a souhlasí s nimi. Vzhledem k tomu, že prý ani tento odstavec není pravdivý, vydal Michal ještě jedno tiskové prohlášení: "Vzhledem k tomu, že vše není pravda, tak se tím neznepokojuji."Michal a internet

Preambule: Pro lepší orientaci v komunikaci s Michalem, byl v říjnu 2013 spuštěn fanouškovský web s Kolesální legislativou, kterou Michal v rámci autorizace okomentoval jako "Boží!"


Michal se stal jakýmsi postrachem českých diskuzních fór. Jeho chování je prosté:


 • nadhození problému (exekuce/matka/hosting/plavání apod.) a prosba o nějaké řešení
 • většinou se najde dobrodinec, který Michalovi odpoví
 • Michal uvede argumenty, proč dané řešení nemůže provést
 • plén vymyslí nové řešení problému
 • Michal opět uvádí protiargumenty
 • diskuze se tedy většinou zacyklí; případně Michal zavede řeč na plavající ženy, což vede k rychlému konci diskuze

Michal také dokáže tvořit thready týkající se zpravidla zcela triviálních témat, na která by se ostatní uživatele ani nenapadlo zeptat.


 • Co pijete při práci?[[[6]]]
 • Jak čistíte klávesnici?[[[7]]]
 • PC opravář[[[8]]]
 • Zničení média[[[9]]]

V poslední době také často řeší problémy, z jeho pohledu, nemoderního světa. Navrhuje například biometrické zabezpečení platební karty či elektronické fakturování v kdejakém malém obchodě.


 • Elektronické fakturace i v kamenných prodejnách[[[10]]]

Seznam diskuzí ve kterých se M.K. objevil

 • V současné době se Michal Kolesa baví na serveru lide.cz, zejména na diskuzi "Podnikání, živnosti, OSVČ" nebo na diskuzích s podobným tématem.

M. K. a kosmonautika

Od začátku roku 2013 se Michal Kolesa objevuje na několika diskuzních fórech, zaměřených na kosmonautiku. Zájem o tento obor ale spojuje se zájmem o plavajíci ženy.


 • Jak se jmenuje ta kosmonautka ? Když jméno není přechýlené tak ono se to špatně pozná. Umí plavat ? Dělalo by jí problém přeplavat rakovnický bazén 25m na druhou stranu ?[[[11]]]
 • Zeptejte se, zda zaměstnan KYNĚ v NASA umí plavat a zda tuto svojí dovednost dávají na obdiv mužům v tom velkém "simulačním" bazénu.[[[12]]]

Dedikované fórum

Michal si založil vlastní diskuzní fórum a zde je možno s ním diskutovat v mnoha vláknech na prakticky jakékoli téma – doporučuje 10 z 10 špindírů. Dne 17. května večer Michal celé fórum smazal, což vysvětlil slovy: „Máma mi jej nařídila smazat. Přišla zrovna když jsem odepisoval a četla některé příspěvky“.


"Chat s osobností"

V poslední době (2010, 2011, 2012) patří mezi Michalovy oblíbené zábavy sledování zpravodajských serverů nabízejících tzv. chat s osobností. V případě, že odpovídající osobností je žena, pak Michal do chatu pravidelně zasahuje (bez ohledu na stanovené téma) sadou otázek: Umíte plavat ? Jak moc dobře? Kolik uděláte bazénů? Jakým stylem nejčastěji plavete? Jakou nejčastěji plavete rychlostí? Umíte plavat pod vodou bez zacpaného nosu a s otevřenýma očima? Kolik metrů uplavete pod vodou? Jediným mužem, který měl "čest" na otázky odpovědět, byl Tomio Okamura. Michal se vyjádřil, že pro vkládání komentářů ma vytvořenou šablonu se setem otázek, aby stejné dotazy nemusel psát vždy dokola a znovu. Od génia Michalova formátu je to jistě prozíravé.


Michal na odpovedi.cz & zpovednice.cz

Velmi aktivní je Michal Kolesa v současné době na serveru odpovedi.cz. Jak je možné se přesvědčit, Michal stále hledá odpovědi na tytéž letité otázky např.:


Jak lze decentně poprosit kolegyni/spolužačku, aby se mnou šla do 50m bazénu a 10 jich udělala?


Existuje nějaká seznamka na internetu, kde jsou ověřené údaje o holkách? Nejlépe nějak notářsky, úředně, soudně.


Co děláte teď ve vedrech s propoceným oblečením ?


Vzhledem k tomu, že je na serveru odpovedi.cz Michalova osobnost přehlížena (částečně za to může fakt, že Michal Krčmář, kterému web patří, je hybným motorem celkově bezvýznamných projektů, které sázejí právě na mrchožroutství na Michalovi, jinak by tam ani nikdo nechodil - více v kapitole Michal redaktorem na objevit.cz), je Kolesa nucen zvracet své dotazy i na jiné weby, například zpovednice.cz. Bohužel Michalovi nedošlo, že i samotný rozdíl v názvech webu je markantní, a tak se bohužel setkal dotaz "Jak přimět bytnou, aby lištou a husím krkem ve zdi protáhla jeden SYKFY kabel navíc" s nepochopením, za což byl Michalovi infantilní dotaz smazán a udělen BAN. Michal svoji osobní neschopnost svaluje na soukromé antipatie adminů, a i nadále se pokouší tapetovat Zpovědnici svými charakteristickými dotazy, k čemuž mu dopomáhá jeho velice dynamická IP adresa, která je dynamičtější, než dynamická ("Navíc mám velice dynamickou IP adresu a každých několik dní se mi změní."). Tento vtipný vtip byl z treatu na Facebooku odstraněn, přestože Michal několikrát a opakovaně tvrdil, že se jedná o slovní hříčku, kterou sám vymyslel. Stále je však dohledatelný v historii úprav, a odkaz tak zůstane k dispozici pro budoucí generace.


Michal redaktorem na objevit.cz

Michal Krčmář[[[13]]], majitel serveru objevit.cz, zřídil pro Michala Kolesu zvláštní sekci. Ta je příhodně nazvána Na plovárně. Podle svých slov se tam Michal plánuje psát zejména články, které budou spíše pro všeobecnou osvětu, např. ze světa počítačů, mobilů na které je server Objevit.cz zaměřen, tak i něco z oblasti bezpečnosti ze strojírenství či elektrotechnice. [[[14]]] Ale zdá se, že to příliš nedodržuje a věnuje se také svým osobním tématům. Příkladem budiž článek Neměl by BAN na IP adresu posvětit soud ? (kdyby soudy musely řešit každý BAN Michala Kolesy na diskuzních fórech, tak by neměly čas na jiné věci) nebo jeho věčné téma Kdy mě může plavčík vyhodit z plaveckého bazénu nebo koupaliště ? (raději nečtěte při jídle - mohlo by se Vám udělat zle..) Svoji dramatickou kariéru náhle zakončuje v září 2013 po přečtení zdrcujícího článku "Jen pomáhala tetě. Je to práce načerno, rozhodl soud" [[[15]]]. Pod tíhou vlastního svědomí se sice pokusí o zahlazení veškerého důkazního materiálu, dílo je ovšem zachráněno díky včasnému zásahu Michalova šéfa, Michala Krčmáře [[[16]]], který si zavčas uvědomil, že bez Michalových slintů je beznadějný projekt Objevit.cz odsouzen k záhubě. Michal se tak stává znovu nezaměstnaným, a tak se pokouší nabourat provizní systém hostingu WEDOS, kde pod záminkou námětu na zlepšení očekává odměny ve formě reklamních presentů, případně zamáznutí faktury za hosting své internetové centrály kolosálních zlepšováků www.michal-kolesa.cz [[[17]]]. Zároveň byl vyhlášen konkurs na nového supa, který by se chtěl přiživit na Michalovi. Ač to bylo poměrně nepravděpodobné, nejrychlejším supem, který začal kroužit nad Michalovou hlavou se stal znovu Krčmář, který si získal Michalovo srdce rozhovorem se sebou samým, výmluvně pojmenovaným "Michal Krčmář: Dostalo mě, když mně Michal začal říkat šéfe". V tuto chvíli se vztah mezi Kolesou a Krčmářem stává v podstatě veřejně intimním, protože s ním vyjebává zcela otevřeně. Dočteme se zde například, že je chystána nová sekce, kde by měl Michal plnit roli samozvané tetičky Sally, což se s jeho kolesálním všeobecným rozhledem jistě trefa do černého (konec sarkasmu). Mimo jiného se zde i Krčmář doznává z toho, že bez Kolesy by si svůj život nedokázal představit. Tato myšlenka jistě rozdmýchala mnohé nevyřčené teorie, které zde nebudeme veřejně pitvat. Udělejte si obrázek sami.

Reportérka: Kdyby zmizela ze světa jedna věc, bez které bys nemohl přežívat, která by to byla? Bez čeho prakticky nemůžeš žít? (A vynech teď své milované peníze.) Michal Krčmář: Byl by to Michal Kolesa. Ten kluk mě neskutečně baví. Bez něj si nedovedu představit život. Michal Krčmář:Já Michala beru jako způsob recese a tak se na to dívám já a stejně tak i Michal – jinak by do toho nešel. Umí si sám ze sebe dělat srandu stejně jako já (asi proto ta shoda jmen). Pokud to někdo vnímá jinak, je to jen a pouze jeho problém. Michal Krčmář:Docela mě překvapilo, jaký ohlas mělo angažování Michala. Sice se vyrojila pochopitelně spousta negativních komentářů, že Michala zneužívám. S tím se dalo počítat. Zvláštní je, že ty negativní komentáře přichází od lidí, kteří mu jinak normálně píší jaký je to debil, kretén, čurák apod. A konečně se dostáváme k vrcholu brainwashingového článku, který Michala definitivně vrátil do první linie Objevit.cz Reportérka: Co říkáš na to, že Michal údajně končí se psaním? Michal Krčmář: Na tuto otázku vyhlašuju přísné informační embargo, NDA a URNA :-) . Ale teď vážně. Když bude chtít skončit se psaním pro nás, tak skončí. My mu vybudujeme nehynoucí pomník a bude na něj vždycky s láskou vzpomínat. Nicméně web pojede dál. Ale bude mě určitě mrzet, kdyby Michal nepsal, protože by ČR přišla o neskutečný talent. Také vím, že i když Michal nebude psát pro Objevit, nějaký jeho legendární post se ke mně zase určitě někdy dostane. Ale nebude jich asi tolik, jako když psal pro nás. Díky tomuto nestrannému rozhovoru, vydává Michal 08.09.2013 finálně nový odborně-naučný článek, na prostest Finančnímu Úřadu, pro který má Michal údajně připraven neprůstřelný argument. Mezi nesporné klenoty české literatury patří obsáhlý článek, popisující práci securiťáka hlídající Michala, který se pokusil zcizit blíže neurčené zboží.


Okolnosti tomu tak chtěly. Paradoxně poslední dílo, které za sebou sám Michal na Objevit.cz zanechal bylo, že v neděli z technických důvodů nevyjde plánovaný osvětový článek o plavání. V tu chvíli zřejmě nikdo ještě netušil, jak fatálně důsledný tento text bude. Protože ale Michal Krčmář opakovaně připodobnil svoji existenci právě k Michalu Kolesovi, bude na Exotopedii vydán brzy nový profil, který se bude věnovat právě jemu. Krčmář často kritizoval Michalovy následovníky z vulgarity a sledování vlastních cílů. Možná je ten vhodný okamžik podívat se, jaké cíle si od Kolesy sliboval on sám.


Otázky pro Michala na Ask.fm

Již delší dobu má Michal profil na webu Ask.fm, který slouží k pokládání různých otázek. Dotazy bylo možné podávat buď anonymně (bez registrace) a nebo jako přihlášený uživatel. Někdy v srpnu 2013 však Michal zrušil možnost anonymních dotazů a položení otázky tak je podmíněno vytvořením účtu. Mnozí fanoučsi tuto změnu kritizují, avšak Michal si ji pochvaluje - ubylo mu prý tak 90% vulgárních dotazů. Často Michal prohlašuje, že odpovídá na všechny publikovatelné dotazy, nicméně mnoho fanoušků tvrdí, že neodpovídá ani na mnoho slušných dotazů.


Jaké jsou třeba otázky?


 • Michal někde navrhuje, že by se zvýšila sledovanost seriálu Ordinace v růžové zahradě, kdyby v ní herečky často plavaly a jeho fanoušek se ho na to ptá[[[18]]]
 • Někdo se Michala ptá, co bude dělat, když mu neprodlouží invalidní důchod[[[19]]]

Internetový terorismus pro začátečníky

Je zcela pochopitelné, že Michal dříve nebo později musel začít podléhat tlaku svého okolí, které si jej dobíralo, protože neprávem pobírá invalidní důchod. Fakt umocňuje jeho veřejné pohrdání podřadnými pracemi, jako například popeláři, nebo pokladní v Bille, -respektive jakákoliv práce, kvůli které by musel vstávat na půl sedmou ráno. V každém případě byl Michal často konfrontován s myšlenkou, že bude raději hnít doma, než by se pokusil najít nějakou práci. Je tedy naprosto v pořádku, že se Michal pokusil sehnat si jednu (doslova jednu) práci, aby tento případ mohl použít jako precedent, až na něj zase někdo vytáhne argument, že raději cizopasí na státním rozpočtu.


V podstatě si přiznejme, že Michal v tomto modelovém pokusu sklouzává lehce do kategorie internetového teroristy, což samozřejmě supluje i jeho islamistický zevnějšek. Není tedy náhodou, že se Živě příliš nemá k zaměstnání Michala, coby externího (nikoliv extrémního) redaktora, přestože Michal nenechává nic náhodě, a předem informuje, že s nabízenými podmínkami nesouhlasí, a pokud chce Živě jeho blahorodí zaměstnat, bude muset razantně změnit přístup k Michalovi, jako vážené osobě. Živě kupodivu nechápe a nechce.[[[20]]]

Magazín Živě promarnil jedinečnou šanci a okusí Michalův hněv! 

Že Michal na internetu všeobecně vystupuje jako uzurpátor, a veřejně odmítá základní lidská práva, je myslím si na denním pořádku. Na stránku druhou Michal nesnáší, pokud s ním nedejbože někdo nesouhlasí. V Afektu je pak schopen i vyhvězdičkovat ve větě vulgární slova. V každém případě je extrémně snadné tohoto teroristického trolla zmanipulovat. Modelový příklad se stal jednoho poklidného podzimního večera, dne 20.10. Léta Páně 2013. Michal se právě chystal po celodenním maratonu spamování Facebooku jít dáchnout, když tu náhle Penny Market odpověděl na jeho slint. Stresová reakce F43 na sebe nenechala dlouho čekat. Po sesbírání kláves, které Míša ve vzteku vytřískal z klávesnice o desku stolu, následovala předpokládaná odpověď. Protože byla některá písmenka vrácena v klávesnici na špatné místo, omluvte prosím zhoršenou kvalitu čtivosti. Pro lepší pochopení kontextu bude následující infografika doplněna popisky. Že je odpověď Pennymarketu pouze fiktivní profil, je už jen třešnička na dortu, která dokresluje celkovou manipulovatelnost s Michalem a totální neschopnost adaptovat se pro běžný život, což koneckonců Michal i potvrzuje slovy "Celý život jsem vyrůstal mezi stroji. Kdybych se chtěl bavit s lidmi, studoval bych psychologii." Trollovací komentář byl po třech hodinách adminem Penny Marketu odstraněn a nahradil jej trapně korektní komentář "Vážený Michale, máte opravdu pokrokové nápady. O nahrazení lidské pracovní síly roboty však zatím neuvažujeme." Záloha původního komentáře tak zůstává pouze na tomto webu.

Omluvu za křivé nařčení Penny Marketu prý Michal nechystá. Ty opice za pokladnou si stejně nic jiného nezasloužily. 

Protiteroristická intervence (smazání profilu na Facebooku)

V přírodě platí, že jak se do lesa volá, tak přijde hajný a dá vám přes hubu. Něco podobného platí každopádně i v reálném životě, a vzhledem k chování Michala ke svému okolí bylo spíše otázkou času, než přes ten šňupák dostane i on. Nespornou hádankou v celé myšlence je však otázka, co Michalovi zlomilo vaz. Jak víme, Michal Kolesa je ve svém přesvědčení úpornější, než hroší kůže. Je úpornější, než akné na obličeji devatenáctileté panny. Co se tedy v kolosálně pozměněné realitě stalo tak zásadního, aby byl Michal nucen svrhnout svůj stativ, okolo kterého se točil jeho svět? Byl Michal natolik při smyslech, aby svoji plodnou činnost ukončil sám, nebo jej někdo se zdravějším rozumem donutil? Této otázce se věnuje právě část kapitoly "Internetový terorismus pro začátečníky", protože mnozí Michalovo jednání pokládali především jako akt násilí. Zde jsou také některé nevyřčené teorie, které mapují, co se asi v posledních hodinách s Michalovým profilem dělo... Najděte si vlastní teorii, která vám bude nejmilejší:

180px-Wipeoutkolesa.png magnify-clip.pngMůže za Michalův konec na Facebooku právě tento koment?1.) Facebook vyhodnotil Michalův profil jako podvodný a ukončil jeho existenci - Michal podléhal poslední týden značnému tlaku svého okolí, které jej shledávalo natolik populárním, že mělo potřebu zakládat vlastní profily ala Michal Kolesa. S těmi pak trolili okolí, čímž na Michala v rámci multilevel-spamu upozorňovali mnohem více, než kdyby Michal kopal čistě sám za sebe. Tyto podvodné existence byly časem adminy Facebooku smazány. Nicméně, jak známo, když se kácí les, létají třísky. Znamená to snad, že byl Michal eliminován právě adminy Facebooku, a to ať už v domění, že se jedná o podvodný profil, nebo snad dokonce, měli admini plné zuby řešení stížností na samotného Michala? 

2.) Michal se na Twitteru nechal slyšet, že po něm právnička v rámci řešení pozůstalosti dnes chtěla kopii jakéhosi dokumentu. Je tedy pravděpodobné, že se s právničkou Michal právě dnes sešel. A pokud, je více než pravděpodobné, že dědickému řízení přísedí i otec, který má v aktu řešení pozůstalosti jistě taktéž nespornou roli. A protože je naprosto pravděpodobné, že Kolesa starší pobral více rozumu, než syn, a sbalil si svých pět švestek, když to ještě šlo, -dá se polemizovat o scénáři, který se dnes dopoledne stal. - Na tento krok se Michalův otec teoreticky připravoval poměrně dlouho, protože věděl, jak je špatné s Michalem vyjít. Slušivou záminkou se tak stalo dědické řízení, kdy Michal musel otci slíbit, že odstraní všechny prameny (zejména pak Facebook), které jakýmkoliv způsobem poškozují dobré jméno klanu Koles. Za odměnu pak otec nebude vyžadovat peníze za polovinu bytu, kterou má Kolesa starší stále ve vlastnictví. Naposledy se něco podobného podařilo Kolesově mámě, která ho donutila smazat jeho dedikované fórum. - Stejně tak se ale také mohlo stát, že Michalovi po přečtení závěti definitivně hráblo. Některé prameny, které sledovaly Michalovy poslední minuty na Facebooku tvrdí, že údajně zdědil dva miliony korun. Protože Míša takovou hromadu peněz po hromadě nikdy neviděl (, prakticky si ji neumí ani představit), zaokrouhlil výpočet na nominální hodnotu ca 200.000 pribináčků, načež mu praskla žilka. V náporu stalkerů, kteří Michalovi chtěli ukrást alespoň nějaké drobné, Michal pro jistotu smazal celý profil, aby se s tou verbeží nemusel bavit. Michal tak dostal dvě cenné lekce. Bez práce je opravdu možné získat koláče; úmrtí příbuzných může být zajímavý business. Po babičce milion, po mámě dva... kolik asi kápne z táty? 3.) Michala zasáhla náhlá vlna osvícení. Náhle se mu rapidně zvýšilo IQ z přežvykující opice na sto, čímž prohlédnul svoji zoufalou situaci za několik posledních let, a v návalu studu ukončil svoji funkci na Facebooku. Tato varianta je tu spíše do počtu, protože na Boha, ani na zázraky nevěříme, ale jako sci-fi představa je to stále materiál, který by Nova mohla zfilmovat na úspěšný blockbuster. 4.) Michalovi dal někdo konečně přes hubu. Slibovalo mu to na Facebooku spousta lidí. Spousta jich sice operovala termíny "coby kdyby", ale určitě se musel najít alespoň jeden pisatel, co svoji výhrůžku myslel vážně. Michal přece jen terorizoval spousty potencionálních cílů... ať to byl výsměch podřadně placeným zprávám, lehce pedofilní názory po tématy malých aquabel, nebo prakticky cokoliv jiného, o čem měl Michal aktuálně pocit, že by k tomu mohl něco říct. S největší pravděpodobností se tak Michal 23.10.2013 ocitnul dopoledne před svým počítačem, a zamaskovaný nasraný čtenář mu drží u hlavy šroubovák, zatímco Míša maže své sliny z internetu. 5.) Michal byl vyveden ochrankou Penny Market z obchodu. Celá tahle historie začala už zhruba před týdnem, kdy Michal vyblil na stránky Facebooku "sofistikovaný" názor na výměnu prodavaček za roboty, kteří si jsou schopni pohlídat zboží v akci. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ozval se podvodný profil Penny Marketu, který v Michalovi vyvolal stresovou reakci F43 (viz. předchozí kapitola). Mnoho lidí se shoduje, že právě tento akt na Michala navázal až nezdravou pozornost, protože se začaly po internetu objevovat falešní Kolesové, kteří byly na Michalových oblíbených stránkách banováni - a to i s "Kolesou original", kterému se tak začala ztrácet pevná půda pod nohama, neboť z více, než 5.000 oblíbených stránek na Facebooku denně ubývalo míst, kde by se ještě mohl vyjádřit. Finální políček mu uštědřila návštěvnice rakovnického Penny Marketu. Lze předpokládat, že se nejednalo o náhodu, když se její příspěvek objevil na Penny Marketu pouhý den potom, co byl Michalovi udělen ban. Stručně se každopádně zákaznice ptá, proč personál nezasáhne proti prasatům typu Michal Kolesa, kteří se rochní rukama v čerstvém pečivu. Admin Penny Marketu zákaznici přislíbil, že se celá situace bude řešit. Teoreticky tam Michala vyrazili z Penny Marketu, což nesl jen velmi těžce, protože konkurence má pribináčky o padesát haléřů dražší. Ke smazání profilu nicméně mohla vést i skutečnost, kdy byl tento koment Michalovi opakovaně předhazován, a Michalovi nepomohlo ani, odkazovat se na skutečnost, že pokud si paní neobstarala videozáznam, nemá důkaz, že je to on. Ale znáte to. Tisíckrát nic umořilo osla. Možná to byla právě ta poslední kapka, kdy přetekl pomyslný kalich, a Míša si dá - alespoň na čas od Facebooku pokoj. Otázkou nicméně zůstává, jak dlouho to někdo jako Michal vydrží, a zda má kule na to, zkusit to s jinou identitou znovu... Čert ví. Nepřehlednou situaci budeme sledovat.

Edited 24.10.2013 14:40: Někdy je prostě závislost silnější, než zásady... Vítej zpět na Facebooku, Míšo!


Citáty

Kolesova doktrína

Michal Kolesa s oblibou navrhuje řešení některých společenských problémů neortodoxními způsoby, které připomínají praktiky nejtvrdších (často doposud jen imaginárních) totalitních společností. Například:


 • Chce, aby kolem všech vodních ploch byly postaveny třímetrové zdi s ostnatými dráty (zdůvodňuje to úsporami na provozu složek IZS, které nebudou muset zachraňovat tonoucí).
 • Doporučuje, aby všichni lidé byli opatřeni identifikačními čipy.
 • Navrhuje nahradit policejní kontroly automaty, které by snímaly biometrické údaje a/nebo údaje z dokladů.
 • Dožaduje se možnosti účastnit se voleb pomocí SMS, a to způsobem, který by vedl k odstranění anonymity voličů.
 • Navrhuje, aby prodavač při každém placení v obchodě zkontroloval zákazníkův občanský průkaz a zaznamenal si sériová čísla použitých bankovek.
 • "(...) ať je s dopravní policií na silnici stojí zdravotní sestra, která řidiči odebere, krev. Pokud se bude motorista vzpírat tak ho spoutají, aby mohla sestra v klidu odebrat krev."
 • [řešení proti krádežím v obchodech:] lidi budou v obchodě chodit nazí a tašky si budou odkládat před vchodem.
 • "každý návštěvník když by šel do bazénu by musel po projití recepcí projít buď vyšetřením bazénovým lékařem nebo by musel od svého lékaře přinést papír, že je OK, aby zbytečně nezaměstnával plavčíka a nedělal svým zhoršením zdravotního stavu pro lidi reality-show."

Audiovizuální díla

Michal také v rámci školních projektů vytvořil několik audiovizuálních děl, mezi nejznámější patří "Jak nakreslit díru" a "Co potřebuje konstruktér". Autentická výuková videa lze získat na serveru YouTube. Bohužel v poslední době neumisťuje všechna svá videa na Youtube kanál. Někteří si však dali tu práci a některá tato videa na tento server umístili.


Kreslení díry se závitem pro šroub

Co potřebuje konstruktér?

Nóbl čajíček Teekanne Lemon Tea

Michal si koupil nóbl čajíček Teekanne Lemon Tea (za těžko uvěřitelných 30 korun) a k němu vytvořil video (pravděpodobně ho myslel jako jakousi reklamu).Představení

Poměrně čerstvé je i video, v němž se nám Michal Kolesa osobně představuje:


Ukázka nátečení webcam z prototypu stojánku

Michal vyrobil stojánek na webkameru a musel se pochlubit.


Michal představuje Ufounka

Michal nám měl nutkání představit svého největšího kamaráda - plyšového Ufounka E.T., kterého dokonce i krmí. Video je umístěno pouze na jeho FB profilu, avšak jeden z jeho mnoha fanoušků si dal tu práci a umístil jej i na server Youtube.


Konstruktér a programátor

Michal má čas 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Tento čas využije opravdu naplno. Přes všechny běžné činnosti (jako jsou například hádky s prodavačky kvůli robotickým pokladnám či venčení psa nebo ohřívání polotovarů, případě pokládání otázek v diskuzích) se zvládne věnovat i své původní aprobaci, která pramení z jeho vzdělání, a to konstruování různých užitečných pomůcek. Dalším jeho koníčkem je i programování, kterému se aktivně věnuje již od střední školy.


Stativ na kameru

Hodiny pro venčení psa

Program Strojařka

Interaktivní online aplikace na webu

Michal by si nevybral zcela jistě ani jedno. Ale pokud patříte (pod něj) mezi raritní lidi, kteří mají potřebu se sprchovat či dokonce koupat jistě můžete využít jeho online "aplikaci", která vám zhodnotí klady a zápory a vypočítá potřebnou energii, apod. .


Další velice užitečná online "aplikace", která poradí všem učitelům jak správně oznámkovat test. Netřeba návod. Michal dělá všechny aplikace velice intuitivní!


Humor

Meme Generator

Vlastní patterny s advice Kolesou si můžete vytvořit na [[2]] (šablona by Pan_Azathoth)


Kontroverze

Z řad „okouních zrůd“ vzešly v případě „Kolesa“ námitky, zda má být tento člověk zařazen mezi osoby, jimž je věnována pozornost prostřednictvím tzv. „okouních fetišismů“. Michal Kolesa se totiž neprojevuje narcisticky (narozdíl od např. Radovana Kaluži) čili odpadá „provokující aspekt“ osobnosti pozorovaného jedince. Bližší seznámení s fenoménem Kolesa však ve většině případů rychle přeměnilo jakékoli sympatie v prudkou nenávist a odpor.


Kladivo na Michala

Aneb, čím lze Michala odrovnat tak, že nebude mít sílu odpovídat, a půjde dělat něco užitečného - například si půjde "dáchnout". Obvykle účinné i pro rakovnické ženy, které jdou temným parkem večer domů a vyskočí na ně z křoví Michal Kolesa, aby se zeptal na jejich plavecké schopnosti. V každém případě se vyvarujte tématům, která na Michala působí jako katalyzátor - například: Bezpečnost platebních karet; kvalita vody na plovárnách; hodnota uspořené vody za prošťouchnutý výkal mísou bez spláchnutí; počet vepřových kostek v Billa konzervě vepřové kostky s čočkou; pitva mimozemšťanů -zejména plyšových; kvalita bramborové kaše ze sáčku Kaufland bramborová instantní kaše; opice sedící v sámošce za kasou nezdraví a neskládá mi věci do tašky;... a mimo jiného i teorii o zvýšení počtu sledovanosti Ordinace v Růžové zahradě zásadním zvýšením počtu napuštěných bazénů. Tato témata působí na Michala jako červená na krocana (býka, resp. 50% vola, chcete-li). Pokud však chcete z nějakého důvodu Michala odehnat, použije jeden z následujících bodů.


1.) Vyžádejte si zdroj teorie, podle které mají ženy menší dispozici k naučení plavání, než muži, a proto je jejich plavbyschopnost raritní. V případě intervence argumentujte, že Michalovy texty nejsou odbornou literaturou, případně poukážte na fakt, že novorozenci umí plavat automaticky bez ohledu na pohlaví, či počet varlat.


2.) Věcně podotkněte, že jakékoliv zaměstnání, a to včetně veřejných prací, je státu mnohem více prospěšné, než invalida s přístupem k internetu.


3.) Podotkněte, že Michal dostal III. stupeň invalidity zejména díky panické hrůze z kontaktů s lidmi, což mu brání v práci. Jako takový by se měl své choroby držet i při komunikaci s lidmi na internetu. Nenechte se odbýt mantrou o tom, že internet Michalovi nevadí. I za ním sedí živí lidé.


4.) Vyvolejte v Michalovi paranoiu. Podle RSS novinek z chorobopisu byla u Michala nově zjištěna bující schizofrenie II. stupně. Je tedy spíše otázkou času, než Michal zjistí, že web Exotopedie, Facebook, a vlastně celý internet a svět kolem něj, je pouze neexistující fikcí jeho choré mysli.


5.) Zeptejte se na jeho Sheldon-Cooperův syndrom. Operujte hojně s nadsázkou, sarkasmem a ironií, které Míša nedokáže identifikovat. Zároveň se nesmějte jeho "vtípkům" (ne, že by byly vtipné. Michalova komičnost se vytrácí přesně ve chvíli, kdy se pokouší být směšný), a to zejména tehdy, pokud do komentáře, či příspěvku Michal napíše, že se pokusil o vtip. Jsou-li mezi odpověďmi nadstandardně dlouhé časové prodlevy (nebojte se připomenout, že stále čekáte na Míšovo vyjádření), případně, obsahují-li komentáře zvýšenou frekvenci překlepů a hrubek, jste na dobré cestě.


6.) Selžou-li veškeré možnosti, hackněte Michalovi účet. V září 2013 se to povedlo dvakrát za jediný týden! Nejprve, 02.09.2013 dostal Michal BAN přímo od adminů Facebooku, 08.09.2013 pak Michalovi nefunguje login kvůli ověření CAPTCHA. Podezírán je hosting Wedos, kde Michal ve volných chvílích (čti pořád) tapetuje stěnu.


Kolesa se online potkal se Sýkorovou

Odkazy

Zdroje

Externí odkazy

z • d • eExotopedia
Český internet Milan Buričín • Radan Chrobok • Daniel Dočekal • Milena Doušková • Dalibor Grůza • Radim Hasalík • Vít Hassan • Petr Hejl • Jaroslav Hlad • Šimon Hlinovský • Jiří Hrebenar • Radek Hulán • Radek Jedlička • Radovan Kaluža • Petr Kardin • Michal Król • Valentin Kusák • Honza ZZR • Henryk Lahola • Petr Loukota • Jakub Lopata • LuŠtěLa • Milan Petřík • Jiří Macich • Pavel Mácha • Josef Navrátil • Bratři Němcové • Jan Neubert • Robert Poch • Jaroslav Peňaška • Marie Pojkarová • Ignác Pospíšil • Václav Prokůpek • Jan Maria Regazzo • Alan Řepka • Pepa Sádra • Matěj Seifert • Aleš Slabý • Vladimír Stwora • Natálie Smutková • Jan Stach • Pavel Stašek • Zdeněk Steinbauer • Jan Stern • Pavel Sýkora • Petr Tomeš • Viktor Vereš • Ondřej Vodný alias ONdray • Patrik Vogl • Ondřej Vomočil • Jan Vostatek • Roman Zavřel • Jindřich Zedník
Český internet - neaktivní Miloslav Hebký • Michal Kolesa • Standa Novák • Karel Nový 
Slovenský internet Alexander Járay • Branislav Rác • Róbert Sedlák
Zahraničí Markéta Barboříková • Ross Hedvíček

(viz Citáty)