Milan Buričín


Milan Buričín
Soubor:MilanBuricin.jpg

Milan Buričin

Narozen neznámo
Bydliště Mladá Boleslav
Národnost Česká
Vzdělání střední průmyslová škola
Website [[1]]

Milan Buričín je jedinečnou osobností na české hudební, literární i politické scéně. Vystudoval střední průmyslovou školu, je dlouholetým baskytaristou, učitelem hudby a starostou obce Bílá Hlína. Sepsal dvě knihy vědeckofantastických povídek. Milan je velice aktivním a všestranným hudebníkem. V jeho repertoáru nalezneme country, folk, českou i slovenskou lidovou hudbu a dokonce několik metalových balad. Svou hudbu pravidelně zveřejňuje na YouTube, přičemž je autorem okolo 530 písní, jejich počet neustále narůstá. Největšími hity jsou Řežu, řežu,dříví nebo Zkáza kura domácího.Milan v televizi

Milan Buričín byl pozván do Show Jana Krause.


Charakter tvorby

V Buričínově tvorbě se neustále opakují čtyři témata - domácí práce (Řežu, řežu dříví), téma zvířat, především těch domácích (Opilá Kobyla), sci-fi s apelem na ekologii a morálku (Tajná galaktická zbraň) a satira politických poměrů (Velkej blázinec). Témata se často prolínají. Není vyjímkou, že humorná folková píseň se přerodí v baladu a naopak.(Opilá Kobyla) Občas se objeví pokus o tematicky čistou baladu (Balada o mrtvé dívce). Bohužel se vyznačuje užitím klišé a inspirace normalizačními moralistickými baladami je zjevná (viz D.Janda: Říkal si hurikán nebo Katapult: Půlnoční závodní dráha)


Formou to jsou buď právě rockové balady anebo do vtipu směřující folkové písně (Zkáza kura domácího) Zvláště zajímavých tvarů texty nabývají, kdy se forma balady setká třeba s tématem domácích zvířat (Opilá Kobyla).


Buričín s oblibou užívá echo a automatického keyboardového bubeníka. Jako doprovod užívá keyboard a elektrickou kytaru vlastní výroby. Hra na tyto dva nástroje se vyznačuje technickou jednoduchostí. Buričín má problémy s vyzpíváním výšek, což se snaží kompenzovat nasazením echa, výsledek je přinejmenším rozporuplný.


Odkazy