My Little Pony: Friendship Is Magic

Poníci. Všude poníci.

Bylo, nebylo... V říjnu 2010 měl na dětském televizním kanálu The Hub premiéru první díl seriál My Little Pony: Friendship Is Magic, za kterým stojí animátorka Lauren Faust. Jedná se o čtvrtou generaci seriálů založenou na značce My Little Pony, kterou spravuje hračkářská firma Hasbro; nicméně tento seriál se od všech předchozích dosti liší, což zapříčinilo i jeho úspěch, jak je popsáno dále.

Týden nato se na /co/ boardu (4chan) začal probírat nepříliš lichotivý článek. Několik lidí se na to proto podívalo, zjistilo, že to není tak úplně špatné a poníci se začali šířit internety (fanoušci se mezi sebou začali označovat jako bronie). Zároveň se postupně začala objevovat řada různých audiovizuálních remixů (na YouTube jich najdete stovky).

Tvůrci seriálu byli tímto zájmem zaskočeni nicméně je tato neobvyklá skupina fanoušků potěšila (seriál je určen pro cca osmileté holčičky, nicméně internetová komunita se skládá převážně z mužů ve věku 15 až 35 let) a začali s fanoušky čile komunikovat. Na Comic-Conu 2011 dokonce Hasbro věnovalo poníkům část svého stánku.

Obsah

Seriál

První sezóna

Vysílána od 10. října 2010 do 6. května 2011. Celkem 26 epizod po 22 minutách.

Druhá sezóna

V plánu je 26 epizod, datum premiéry bylo stanoveno na 17. září 2011.

Třetí sezóna

Prozatímní informace hovoří o 13 epizodách, datum premiéry je zatím neznámé.

Odkazy

CZ diskuze

CZ weby

Zahraniční diskuze a weby