Natálie Smutková

Natálie Smutková vulgo "Natalia Sadness"

Natálie Smutková (vystupující pod kryptonymem Natalia Sadness, z angličtiny přejatým kalkem z jejího skutečného jména; na Youtube jako naninkabarbinka) je česká bloggerka, která v roce 2010 vytvořila krátká videa Zvědavé/Zvídavé dotazníky.

Zvědavé/Zvídavé dotazníky

Na svůj blog Natalia dostávala spoustu dotazů. Jednou dostala návrh, aby odpovědi na ty dotazy nahrála na video. Natalia se toho chytla a vytvořila video nazvané Zvědavý/Zvídavý dotazník. Video je ovšem velmi nekvalitní a také velice zřetelně neprofesionální. Hudební kulisa je příliš hlasitá, Natalia dělá časté přeřeky a anakoluty. Výrazný je také vzhled a dětský hlas Natalie a její dětský pokoj, který má stěny vymalovány na křiklavou růžovou. Video ovšem viděl Kazma, autor populární One Man Show, a v domění, že video obsahuje chyby schválně, aby bylo vtipné, ho vložil na Facebook. Video se rázem stalo na Facebooku (a následně i na YouTube) velmi populární, brzy ho zhlédlo více než půl milionu lidí. Blog Natalie se stal na nějakou dobu nejnavštěvovanějším českým blogem a Natalia si vysloužila přezdívku "Královna českého internetu". Krátce na to Natalia natočila i druhý díl, nazvaný Zvědavý/Zvídavý dotazník 2, a později i třetí díl (Zvědavý/Zvídavý dotazník 3). I tato dvě videa se stala velmi populární.

Natalii probíralo mnoho českých médií, mimo jiné několikrát i do Reflexu (jednou dokonce tvořila hlavní část titulní strany), a její videa se objevila i v televizi.

Odkazy