Róbert Sedlák


Róbert Sedlák
Narozen 25. ledna 1988 (25 let)
Website [[1]]

Róbert Sedlák (* 25.1.1988) rodený Košičan, ktorého hlavnou ambíciou je niečím preraziť. Tomu podriaďuje všetko vrátane pozoruhodných obratov v jeho politickom aktivizme. Kým pred niekoľkými rokmi sa predstavoval ako jeden z predstaviteľov "mladej ľavice" (najprv Mladá sociálna demokracia a potom Mladí ľavičiari), tak ju obratom elegantne zamenil za tú istú schému aktivít vo forme "mladej pravice" ako Nová generácia SDKÚ-DS.


O týchto zmenách v politickom presvedčení informoval na svojom blogu v auguste 2010 (zdroj).


Neoddeliteľnou súčasťou jeho "straníckych" aktivít je samozrejme vždy aj zmienka o jeho Rádiu A1 či SEXY rádiu (ktoré už ukončilo činnosť), ktoré založil nedávno.


S presadením sa v politike to myslí rozhodne vážne a na svoju podporu vytvára aj rôzne vlastné webové stránky s politickým a aj iným zameraním. Ako dôkaz tomu, že sa mu v jeho politickej aktivite zadarilo, môže byť fakt, že sa v roku 2010 stal asistentom poslanca NRSR a bývalého ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovíta Kaníka.


Majster zmien nedávno vo svojom súkromí objavil fajčenie cigár, čo je zrejme vonkajším prejavom prerodu mladého politika do dospelého sveta drsnej politiky. To potvrdzuje aj svojim členstvom v politickej strane, natentokrát SDKÚ-DS.


Nesmieme na však na jeho ďalšie chvályhodné projekty akými je napríklad internetové perpetuum mobile Klikačka, ktorá platí ľuďom za čítanie reklamných e-mailov. Týmito projektami si Róbert Sedlák buduje solídny a trvalý biznis (zdroj). Dalším projektom bola aj doména nechnezerem.sk ktorej existencia sa niesla v duchu motta "NechNežerem.sk je miesto, kde ľudia uverejňujú, čo sú ochotní urobiť pre iných za peniaze". Doména Nechnezerem.sk už taktiež nie je aktívna (2012). Dôvodom je vstup investora do projektu, ktorý ho chce prebudovať.


O svoju snaď najväčšiu kontroverziu sa Robert Sedlák zaslúžil tým, že v roku 2012 inicoval petíciu "Za dobré noviny" ktorá prišla s požiadavkou na Slovenské média, aby zverejňovali viac pozitívnych správ. Petícia sama o sebe bola úspešná a za relatívne krátky čas získala vyše 10 000 podpisov, medzi ktorými sa vyskytlo aj veľa známych mien zo slovenského verejného života. Aj napriek úspešnosti celej petície média na túto petíciu reagovali spoločným stanoviskom, podľa ktorého nemienia obsah spravodajstva prispôsobovať divákom podpísaným pod petíciou. Najzaujímavejšou reakciou na túto aktivitu bol blogový príspevok bývalej novinárky denníka SME Miroslavy Kernovej, v ktorom naznačila, že podla jej názoru môže celá kampaň slúžiť iba na sebaprezentáciu osoby Roberta Sedláka (zdroj). Ako sa neskôr ukázalo, ani tento jej názor nebol úplne presný, nakoľko Róbert Sedlák zakrátko oznámil spustenie nového spravodajského portálu Dobré noviny, ktoré sa sústredia výhradne na pozitívne spravodajstvo, čím sa cieľ petície podarilo naplniť aspoň čiastočne.


Tento mladý a úspešný aktivista a podnikateľ, však zabúda na povinnosti platenia svojich záväzkov. V apríli 2O11 dlžil sociálnej poisťovni na poistnom takmer 1000 € (údaj z 30.4.2011), dlh už však vyrovnal.(Chcel to pravdepodobne skúsiť ako jeho idol Ľ.K. len mu na to prišli.) Rád posobí ako mysliteľ ťažkého kalibru a polyhistor, co sa prejavuje najmä tvorbou blogov, v ktorých sa vyjadruje k citlivým spoločenským problémom, kde väčšinou zaujíma snaživý postoj poslaneckého poskoka. Napriek nespočetným korekciám, s ktorými sa stretáva v diskusných príspevkoch pod svojimi blogmi, kde mu diskutéri pripomínajú základne historicko-sociálne a ekonomicko-politické súvislosti, neutícha túžba autora po tvorivom písaní.


Externí odkazy

Odkazy

Média z jeho ľavicového obdobia:


Média z jeho pravicového obdobia:


zdeExotopedia
Český internet Milan BuričínRadan ChrobokDaniel DočekalMilena DouškováDalibor GrůzaRadim HasalíkVít HassanPetr HejlJaroslav HladŠimon HlinovskýJiří HrebenarRadek HulánRadek JedličkaRadovan KalužaPetr KardinMichal KolesaMichal KrólValentin KusákHonza ZZRHenryk LaholaPetr LoukotaJakub LopataLuŠtěLaMilan PetříkJiří MacichPavel MáchaBratři NěmcovéJan NeubertRobert PochJaroslav PeňaškaMarie PojkarováIgnác PospíšilVáclav ProkůpekJan Maria RegazzoAlan ŘepkaPepa SádraMatěj SeifertAleš SlabýVladimír StworaNatálie SmutkováJan StachPavel StašekZdeněk SteinbauerJan SternPavel SýkoraPetr TomešViktor VerešOndřej Vodný alias ONdrayPatrik VoglOndřej VomočilJan VostatekRoman ZavřelJindřich Zedník
Český internet - neaktivní Miloslav HebkýStanda NovákKarel Nový
Slovenský internet Alexander JárayBranislav RácRóbert Sedlák
Zahraničí Markéta BarboříkováRoss Hedvíček