Vít Hassan


Vít Hassan
Hasanhnusak.jpg

Vít Hassan

Narozen 18.5.1978
Bydliště Praha
Národnost Sudan-Egypt-Česko-???
Znám jako Hassan, Hassák, Hasánek, Daccan
Vzdělání střední bez maturity
Zaměstnavatel neznámý
Povolání protičeský agitátor
Titul nemá
Plat neznámý
Majetek Teleskopický obušek
Následovník Jiří Hrebenar
Nábož. vyznání nepotvrzeno
Partner Má v psychickém vleku exota Jiřího Hrebenara
Website [[1]]

Výzkumem fenomenu exota Hassana se zabývá vědecké oddělení Hassanologie


Jedná se o vyšinutého blogera a samozvaného aktivistu proti českému rasizmu a náckům. Takto on nazývá cokoliv a kohokoliv, kdo mu není právě po chuti. Vít Hassan své exotství internetové veřejnosti odhalil prostřednictvím publikovámí na blogu Idnes.cz. Během své blogovací "kariéry" se vyprofiloval do neúnavného kritika Čechů, místní společnosti, pravicového smýšlení a obhájce vybraných "utlačovaných" menšin. Ač se označuje za autora neotřelých myšlenek a toho, kdo se staví proti hlavnímu proudu, svými postoji a názory se řadí do mainstreamu "levicové mládeže" (jeho filosofií je mimo jiné tzv. Double Standards, "regulování" svobody slova názorovým oponentům, boj s politickou nekorektností). Hassan trpí utkvělou paranoidní fikcí, že celý stát (potažmo svět) se řítí do nacistické apokalypsy. Nácky a rasizmus pak vidí téměř všude, od prodavačky v obchodu co se na něj neusmála, přes ostatní blogery s jinými názory až po liberální ekonomy. Hassan není přímo neinteligentní člověk, avšak je nevzdělaný, plete si zásadní pojmy a vykládá si je podle sebe, svět kolem sebe hodnotí pouze ve víru emocí (mám rád – ok, nemám rád - nácek). Což platí i v opačném smyslu: kdo mě nemá rád, nebo se mnou nesouhlasí je nácek (nebo přinejmenším rasista).


Hassan se snaží stylizovat do pozice novináře, za kterého se často falešně vydává a pokouší se kontaktovat známé osobnostmi pod záminkou natočení rozhovoru. Hassan novinářem není a nikdy nebyl, jeho pokusy v tomto oboru jsou dosti tristní. Novinařina je pro něj pouze nástroj k tomu, aby si vyřídil účty s domnělými nácky. Vít Hassan pochází ze smíšené česko-arabské rodiny (jeho otec byl napůl Súdánec a napůl Egypťan)[[[1]]]. Hassan se narodil v Československu, v Súdánu strávil několik let. V Čechách je díky svému zjevu často označován za cizince nebo člena jisté nepřizpůsobivé menšiny, což v něm vyvolává pocit křivdy a touhu pomstít se většinové společnosti. Přirozeně se staví na stranu národnostních menšin, které pak za každou cenu hájí a obviňuje ze všech problémů xenofobní většinovou společnost.


Zajímavou skutečností je, že byl v minulosti nepodmíněně odsouzen za násilnou trestnou činnost. To mu ovšem nezabraňuje, aby na internetu vystupoval jako hrdinný bojovník za lidská práva. Prohlašuje, že je ateista, ale pravděpodobně je Hassan ve skutečnosti muslim (nebo má k islámu velmi blízko) a jako takový zastává silně protizápadní, antisemitské a často až rasistické názory.


Je známý ovládnutím jiného exota, Jiřího Hrebenara, který s ním sdílí jeho antisemitské a levicové postoje a v podstatě je na něm názorově závislý: Hassan nejednou Hrebenara ponoukal a Hrebenar jako poslušná loutka napsal článek na stejné téma jako Hassan. Antisemita Hassan ho poté v Hrebenarových diskuzích brání a vyhrožuje žalobičkami jeho odpůrcům.


Exot Hassan dokonce vyhrožoval žalobami a trestními oznámeními, které mají asi stejný účinek, jako když vyhrožují ostatní exoti. Otevřené diskuze se ovšem bojí: na výzvu autora tohoto článku k osobnímu setkání a prodiskutování "rasismu" a "nenávisti" nereagoval a diskuze pod svými vlastními články nechával zavřené. Nejspíše na popud padající karmy (systém hodnocení blogů Idnes) byl nucen diskuze opět otevřít. Exot Hassan se rovněž projevuje jako analfabet, napadaje bloggerku kvůli článku, který vůbec nenapsala "pro škaredé pomluvy".


Exotova stupidita dosáhla takové proslulosti, že si jí všiml i D-FENS.


V červenci 2012 začal být exot Hassan mimořádně aktivní na blogu Jiřího Hrebenara. Kromě psaní pro tuto internetovou žumpu také spolupracuje s exotem Hrebenarem na šíření hloupostí v komentářích. Jako obvykle oba exoti pomlouvají své oponenty a vulgárně napadají osoby, které s nimi nemají nic společného.


Další převážně obraové materiály pro pobavení čtenářů a ostatních hassanologů lze nalézt na exota Humor na téma Hassan


Obsah

Obsah

Hasan versus všichni "Náckové" světa

Zcela zásadní pro život exota jsou náckové. S nácky, nácíčky a náckovstvím se Hassan zabývá většinu času. Pro nezasvěceného čtenáře je třeba vysvětlit kdo je to dle Hassana "nácek". Sám Hassan nemá jsno v tom co to znamená, že je někdo nácek, což mu však nebrání aby takto označil kde koho. Hassanův "nácek" nemusí být (a zpravidla ani nebývá) nacistou, tedy přívržencem Národního Socialismu.


Definice "Nácka" dle exota

Nezbytné pravidlo pro to být označen Hassanem za nácka:


 • nácek je vždy členem "národnostní většiny" - tedy v naší republice Čech (teoreticky i Slovák)

Z dalších podmínek stačí splnit alespoň jednu:


 • nacionalista je podle Hassana předstupeň Nacisty tedy nácek
 • liberál který neuznává pozitivní diikriminaci, double standards etc. je tedy nácek
 • kdokoliv hledí s nedůvěrou či obavou na problematiku přistěhovalectví je xenofob a nácek
 • kdokoliv hledí s obavami a podezřením na islám je nácek
 • kdokoliv zastává kritické postoje k chování menšin je nácek
 • kdokoliv kdo má jiný názor než Hassan může být v rámci argumentační nouze označen za nácka (nebo kryptonácka)
 • revizor je zaměřen na černé pasažéry je tedy nácek
 • ten kdo hledí na samotného Hassana z nedůvědou, či podezřením činí tak kvůli tomu je sám nácek (např. prodavačky v Albertu)
 • kdokoliv se narodil 18 dne v měsící nebo v roce 88 je nácek (viz Hassan numerolog)

Hassan prostě náckem označí kohokoli s kým je momentálně ve sporu či konfliktu. Hassan si snadno odůvodní veškeré své konflikty, neúspěchy a nepopularitu tím, že ostatní označí za nácky. Mnoho lidí Hassanem opovrhuje pro jeho podlost, mstivost, oportunismus a zhovadilé názory, hassan tyto lidi označuje za nácky. V jeho choirobné mysli spojuje své oponenty z různých stran do jednoho náckovského spyknutí (například liberály ze Svobodných označuje z spolčence ultraautoritářských neonacistů).


Obtěžování bloggerek

Hassan v minulosti obtěžoval několik bloggerek systému Idnes svými návrhy. Posílal jim maily, ve kterých žebral o rande, a přiznával se, že okrádá svého zaměstnavatele. Zde je text jednoho takového mailu:


"Milá K.! Dlouho jsme si nenapsali. Prosimte, jak jsem Ti tenkrát psal, že delám v tom mekáci na L., tak to hlavne nikam nepiš, protože oni bz mi pak rasistictí fanoušci Spatrty mohli delat zle a prišel bych o Wifinu a jídlo zadara. A o té mé známé a znackovém oblecení prosimte také nepiš. Doufám, že jsi rozumná holka a zapomnel jsem ti ríct, že Ti to na tý fotce také moc sluší.Kote, nekdy se stav a dostaneš Big Mac zadara. Mej se hezky, dobrou noc! Vítek :)"


Další podobný mail obdržela jiná bloggerka:


"Jitko, já Vám nabízím obrovskou výhodu. Pokaždé, když príjdete, tak ode mne dostanete Big mac zadarmo. (Umím to tak udelat a budu tak hodný, že ten svuj privýdelecek kvuli vám klidne oželím), jen se na to psaní sakra vykašlete!!! Je to dobrá nabídka, zvažte ji."


Hassan tady typicky demonstruje svou ubohost - jeho pozornost je dotyčným ženám nepříjemná a nejméně jedna z nich na nej již kvůli jeho dalším oplzlým mailům podala trestní oznámení. Nejnověji se exot Hassan vydává za jiné diskutující ze serveru Idnes a nevyžádanými maily opět obtěžuje stejné bloggerky, jako předtím. Jeho styl je ovšem profláknutý, takže byl tento podvod okamžitě odhalen zejména proto, že dotyčná bloggerka se zná s diskutujícím, za kterého se exot Hassan vydával. Exot Hassan byl tak v několika diskuzích opět demaskován a zostuzen.


Hassan versus Exotopedie

Hassan, jako každý správný exot, aktivně napadá a maže článek o sobě samém a snaží se ho odstranit, což se mu ovšem samozřejmě nepodaří. Autorům exotopedie vyhrožuje do pozdních hodin vězením, což pochopitelně nikoho nezastraší a jen potvrzuje doměnky Hassanologů, že jde o zvláště zatvrzelého exota. Navíc se přihlašuje pod více jmény a vandalizuje.


"Správně hoši, už mi není 30 a naposled vás chci varovat před svým osudem, který ještě můžete ovlivnit. Takových 7 let ve Valdicích(céčko) neni opravdu vůbec žádná sranda.-Mám plno kamarádů, dokonce i na policii se kterou spolupracuju. Takže ten hnus okamžitě koukejte smazat, dám vám pokoj. Vězení opravdu není sranda, věřte mi." -exot Hassan na adresu Exotopedistů


Hassan pak heslo o sobě a Hrebenarovi semtam náhodně promazává výhružnými vzkazy editorům Exotopedie.


Exot Hassan dne 10.5.2012 uveřejnil článek na téma "Exotopedie", kde se holedbá, jak s Exotopedií právně zatočí a že zná jména a IP adresy skutečných autorů (kteří ovšem používají proxy, takže hodně štěstí). Celý legrační článek je korunován odkazem např. na blog exota Máchy, takže šance, že hrozby budou naplněny je samozřejmě nulová. Jedná se tedy jen o další reklamu na server Exotopedia :)


Exot Hassan očividně neznalý prostředí MediaWiki okopíroval texty z článku o něm samém a své jméno zaměnil za jméno jiného bloggera, Františka Matějky. Po mnoho nocí na podzim 2011 zde Hassan zakládal články o svých nepřátelích, přejmenovával existující články a jinak se pokoušel Exotopedii paralyzovat. Svou vytrvalou činností trvající běžně do 5 hodin ráno podpoříl teorie některých hassanologů že byl v té době nejspíše nezaměstnaný.


Numerolog Hassan

Mezi důležité schopnosti exota patří odhalování srytých významů různých čísel a číselných kombinací. Hassan je schopen téměř z jekéhokoliv čísla vyvodit, že jeho autor je nácek, nebo alespoň kryptofašista či klerofašista. Nově se k němu v tomto oboru připojuje i jeho věrný nohsled Hrebenar.


220px-H%26H_Sen_-_Numerologie.jpg


Hassan stalkerem

Ač pravá exotova sexuální orientace není stále odhalena, na českém internetu lze nalézt jasné důkazy o jedné jeho úchylce – stalkingu celebrit. Svoje oběti si vybírá zásadně mužského pohlaví, soustředí se na ně a je fascinován každým jejich činem a výrokem. Oběti exotova stalkingu jsou: podnikatel a bloger Tomio Okamura, politik a instalatér Tomáš Vandas (exot se jím zabývá v 11 ze svých dosavadních 49 článků! - k 17.11.2011), bloger František Matějka, zpěvák Daniel Landa, a nejnověji se projevuje posedlostí automobilem ekonoma a politika Petra Macha („luxusní modrou Fordkou“)[[[2]]], přičemž pan Mach vlastní Ford Focus vyrobený v roce 2006, tedy vůz nižší střední třídy. Navíc se ve stejném článku zmínil o protekční espézetce, což v případě pana Macha znamená registrační značku 6A1 7004. Když se Petr Mach v diskuzi ohradil, Hassan se mu sice omluvil (a požadoval zároveň omluvu za něco, co Petr Mach nenapsal), ale zavádějící zmínku o značce v článku ponechal.[[[3]]]


Snaží se, zpravidla marně, upoutat jejich pozornost dvěma základními způsoby:


 1. okamžité a důsledné útoky na veškeré jejich výroky a články na svém blogu. Svým obětem věnoval 18 z 49 svých blogových příspěvků na svém blogu (což je 36%). Pronásledovaní blogeři však exota Hassana rozumě ignorují, což v něm vzbuzuje ještě větší trauma.
 2. vydává se za novináře (kterým není a nikdy nebyl), a pokouší se setkat s obětí pod záminkou rozhovoru (například při tiskové konferenci[[[4]]] nebo po telefonu[[[5]]]).

Maniakální umanutost a posedlost svými oběťmi nahrává podezření ze sexuálního charakteru exotova stalkingu. Ani po vyjití tohoto článku exot Hassan se stalkingem nepřestal a opět obtěžuje předsedu Svobodných Petra Macha přívalem tendenčních otázek, včetně podsouvání rasismu (oblíbená metoda exota Hassana) a pravicového extremismu. Petr Mach se k incidentu vyjádřil na svém weblogu, kde uvedl, že exotovi poskytl rozhovor pod podmínkou, že bude mít před zveřejněním textu možnost autorizace. Na konci rozhovoru však Hassan prohlásil, že žádnou možnost autorizace neposkytne, dohodli se však alespoň na Machově reakci pod čarou, což ovšem také Hassan neumožnil. Rozhovor je navíc Hassanem editovaný a jeho konečná podoba neodpovídá původnímu znění.[[[6]]]


Seznam Hassanových nepřátel

Následuje hitparáda lidí, které si exot vybral jako své Arcinepřátele.


 1. Tomáš Vandas - dle Hassana extrémně nebezpečný nácek
 2. Tomio Okamura - dle Hassana skrytý nácek převlečený za míšence
 3. František Matějka - dle Hassana nácek převlečený za liberála
 4. Daniel Landa - dle Hassana extrémně nebezpečný nácek a představitel všeho zla
 5. Bratři Mašínové - dle Hassana vrazi (potají je exot určitě přesvěčen, že museli být určitě rasisti) :)
 6. Petr Mach - dle Hassana rasista převlečený za liberála
 7. Václav Král - židovský blogger, kterého antisemita Hassan nenávidí.

Mezi Hassanovy nepřátele se průběžně zařazuje a pak zase vyřazuje bloger Václav Král. Tento nacista, rasista, fašista, xenofob a hlupák je Hassanovi, po vzoru Hrebenára trnem v oku, protože nerespektuje jeho neomylnost a drze se opovažuje zpochybňovat jeho a Hrebenáruv hrdinný boj za práva utiskovaných.


Další nepřátelé druhé kategorie má mezi ostatními blogery serveru idnes.cz, se kterými se často hašteří.


Hassan versus Svobodní

Exot Hassan stejně jako další exot a Hassanova loutka Hrebenar je vášnivým odpůrcem Strany svobodných občanů, kterou obviňuje z diskriminace, rasismu a fašismu. Používá i stejné argumenty jako jeho věrný pes Hrebenar a celý případ je popsaný pod heslem Jiří Hrebanar - hlásá, že tato pravicová strana je ve skutečnosti plná nacistů. To, že nacismus spoléhá na autoritu státu a "vůdce" a je tedy přesným opakem programu Svobodných, je pro něj zcela vedlejší. Hanebný exot Hassan se opět ukázal v pravém světle a naprosto dezinterpretoval ve svém "rozhovoru" odpovědi předsedy Svobodných, Petra Macha. Ten na Hassanovy klasické lži reagoval vlastním článkem, kde celou kauzu uvádí na pravou míru a hanebného exota Hassana ukazuje v pravém světle. (Zvukový záznam rozhovoru uplodovaný samotným Hrebanarem, takže je otázkou, jak dlouho tam vydrží)


Způsob jak Hassan došel k přesvědčení že je Petr mach rasista vypovídá o jeho neschopnosti logické úvahy a objektivní argumentace: Dne 13.7.2012 v disusi na Hrebenar.eu napsal dvě následující úvahy:


Petr Mach není nacistický vůdce ani neonacista, nýbrž rasista. Kdokoli se snaží prosadit zavedení diskriminace na ZÁKLADĚ BARVY PLETI je RASISTA.

Po argumentu ostatních, že Petr Mach nechce prosazovat rasovou diskriminaci, ale právo jednotlivce rozhodnout koho bude zaměstnávat, obsluhovat apod. exot reaguje úžasnou argumentační akrobacíí:


Podle vaší “logiky” je tvrzení, že lidé mají právo vraždit jiné na základě rasy, ale dodat k tomu, že to není správné, také v pořádku.

Psychopat Hassan totiž očividně nerozeznává rozdíl mezi právem vybrat si zaměstnance a vraždou. V tomto případě vykazuje psychopatické slony, kdy nerozlišuje násilí od názoru.


Hassan verzus revizoři

Z mnoha skupin lidí, které Hassan nenávidí, mají zvláštní privilegovanou pozici revizoři Dopravního podniku hlavního města Prahy. Jejich nacizmus spočívá podle Hassana v tom, že se rasisticky soustředí pouze na černé pasažéry a hlavně neprojevují dostatek úcty a shovívavosti právě k tomuto exotovi coby černému pasažérovi. Neustále Hassana diskriminuji, uráží a rasisticky napadají, což často vede ke konfliktům za účasti exotova teleskopického obušku a policie ČR. V jednom případě to vedlo k závažnému zranění pracovníka MHD a k několikaletému nepodmíněnému internování exota v nápravném zařízení. Nezávislému pozorovateli se konflikt jeví trochu jinak, a to tak, že revizoři chtějí od Hassana jízdenku, kterou on samozřejmě nemá (podle jeho slov jí „nemůže najít“). Načež následuje vyhrocení situace, kdy se exot obviňuje revizory z nacizmu, snaží uprchnout, nebo je napadá fyzicky. V případě, že na místo dorazí policie, je pak svědkem bizarní scény se skupinkou revizorů, co se hašteří ušmudlaným pobudou, který je obviňuje z rasizmu, genocidy a tvrdí o sobě, že je slavný novinář, cestovatel a fotograf do Playboye. Policisté, i přes svojí sníženou schopnost chápat složitější souvislosti, okamžitě nabývají podezření, že exot musí být pod vlivem psychotropních látek, nebo jinak psychicky narušený. V běžném případě chycený pasažér totiž zdrhne nebo pokutu zaplatí.


Hassan versus V. Král

Dnes 4.12.2012 Vít Hassan neudržel nervy na uzdě a na kritiku reagoval tím jediným sobě vlastním způsobem, který mu zůstává když oponent není v dosahu jeho teleskopického obušku. U Hrebenára zveřejnil tento text:Vít Hassan4.12.2012 na 0.00 (UTC 1)

Reakce


KRÁLI, BĚŽ DO PRDELE, STALKERE JEDEN!!!


A ty Jirko smaž můj první vulgární komentář. (Ten narušený exemplář z floridského muzea pro vykopávky mě vyčmuchal i na mých fotostránkách)

V červenci 2012 se opět rozhořel konflikt mezi Hassanem a V. Králem, který ve svých blozích kritizuje muslimy. To si Hassan, který je nejspíš sám muslimem nemohl nechat líbit a v diskuzi k článku obvinil V. Krále ze lži. Konkrétně namítá, že "Sudán je mírumilovná země a v žádném případě tam nedochází k popravám homosexuálů a dalším trestům neslučitelným s lidskými právy" (viz diskuze k článku). Exot Hassan byl pochopitelně opět odhalen jako lhář (například zde). Hassanova chorobná lhavost se opět naplno projevila, například když tvrdí, že v Sudánu požíval často alkohol a souložil 5 let (přičemž něco takového nemohl stihnout zejména s ohledem na výkon trestu, který v ČR vykonal). Exot Hassan tak byl opět odhalen jako lhář a pokrytec. Následně se spolu s jiným exotem Hrebenarem začali vztekat na Facebooku:


Soubor:531269_395802687143496_1598973077_n.jpg‎


Dne 6. 7. 2012 vydal exot Hassan článek Václave Králi, koukejte dát ruce pryč od Súdánu!


Hassan versus realita

Hassan, který v Sudánu strávil několik let, se považuje za experta na tamní kulturu a společnost včetně promlematiky místního práva. Označuje informace o popravách homosexuálů (v blogu V. Krále) za lež. Buď záměrně lže, nebo k tomuto názoru došel díky tomu, že když během své cesty po této zemi žádnou takovou popravu neviděl, tak neexistují. Ani se neobtěžoval zjistit si následující informace od organizací, které se touto problematikou skutečně zabývají:


"Currently, the nations that prescribe capital punishment for homosexuals are Iran, Mauritania, the Republic of Sudan, Saudi Arabia and Yemen."[[[7]]]


nebo


"Same-sex sexual activity is illegal in Sudan. The judicial system is based on the Shari'a and according to Article 148, capital punishment applies should the offense be committed either by a man or a woman. For homosexual men, lashes are given for the first offence, with the death penalty following the third offence. 100 lashes are given to unmarried women who engage in homosexual acts.[1] For lesbian women, stoning and thousands of lashes are the penalty for the first offence." [[[8]]]


Nejnovější akce je komentář pod Hrebenárovým článkem, kde dumá nad možností, že Israel zakáže Královi vstup do země, z důvodu jeho kontaktů s F.K. Ladislavem, který je dle dua Hassan - Hrebenár nacistou. Vzhledem k tomu, že Král už před týdnem upozornil úřady Israele, včetně velvyslanectví na existenci nenávistného Hrebenárova blogu, bude zajímavé sledovat, jak oba konspirátoři uspějí.


Exotova profese a zaměstnání

Krom mlhavých doposud nepotvrzených zvěstí o exotově působení v rychlém občerstvení McDonalds (na což ovšem ukazuje mnoho věcí, např. to, že se exot Hassan snaží na webu informace o svém působení vymazat), se vznáší otazník okolo způsobu obživy exota, je možné se také domnívat, že podobně jako mnoho ostatních exotů je na sociálních dávkách nebo na invalidním důchodu. Můžeme alespoň jasně identifikovat čím exot Hassan určitě není:


 1. není novinářem - jedná se o běžného neplaceného "blogistu"
 2. není fotografem - ač se sám rád tak prezentuje, kvalitu jeho fotek, které prezentuje jak na svém blogu tak na různých fotohostingových službách, lze označit za lepší amatérský průměr, avšak některá jeho díla jsou i vysloveně diletantská (profesionál by takovéto "momentky" nikdy neprezentoval). Úroveň exotova fotovybavení (informace dostupné EXIF dat některých jeho fotek) patří k tomu nejlevnějšímu a určitě ne profesionálnímu náčiní.
 3. není cestovatel - cestovatel není zpravidla profese, a navíc v Hassonově případě to s cestováním nebude tak horké, existují pouze důkazy o jeho pobytu v Sudánu a v Albánii. Ze Sudánu pocházel jeho otec a cesta do Albánie budí dojem, že tam jel na dovolenou.

Násilník Hassan

Vít Hassan je usvědčeným násilníkem. V minulosti (což omlouvá slovy "hříchy mládí") zmlátil v MHD revizora teleskopickým obuškem. Hassan použil obušek na revizora, protože ten jej "rasisticky" označil za černého pasažéra. Exot Hassan je tak zakladatelem hnutí proti "rasistickému" utlačování a segregaci černých (pasažérů) v MHD. Hassan odsouzený za tento čin se sám považuje za vězně svědomí a mučedníka. Exot Hassan byl ve výkonu trestu, dost možná i ve věznici Bělušice (okres Most), kterou doporučuje i pro útočníky z Vítkova), je tedy možné spekulovat o tom,že napadení revizora nebylo jediným trestným činem exota (to by zcela jistě dostal jen podmínku). Rovnež se dostal do potyčky s "neonacisty", kteří mu údajně měli do zad "zabodnout nuž". Jak víme, že to byli neonacisté? To je přece jasné, nikdo jiný nemohl slušného a inteligentního Hassana napadnout... soudkyně údajně ovšem byla podplacená a tak tito "neonacisté" "unikli trestu". Pochopitelně Rovněž názor diskutérů na Idnes je ten, že si to (na rozdíl od potvrzeného napadení revizora Hassanem) exot pouze vymyslel a žádnou obětí neonacistů nebyl. V diskusi na iDnes bylo uvedeno krátké resumé jeho kvalifikace: "Hasan v r.96 pobodal nozem nevinneho člověka o kterym si pry myslel, ze je to skin a protoze byl mladistvej, tak za to dostal pouze podminku. V r.2000 obuskem a boxerem brutalne napadl dva revizory v tramvaji kvuli dvema stovkam a byl za to souzen. V r.2005 boxerem napadl nevinneho cloveka na ulici a zpusobil mu otres mozku - bylo to posouzeno pouze jako prestupek. V r. 2006 se porval na diskotece Face2Face a zpusobil lehke ublizeni na zdravi."


Své exotství Hassan neustále potvrzuje napadáním a vyhrožováním autorům exotopedie, mimo jiné fyzickým násilím. K fyzickému násilí se pak sám doznává v komentářích pod článkem jiného exota, Jiřího Hrebenara zde. Nicméne může jít o exotovu chorobnou lhavost.


Hassanova psychiatrická diagnóza

Hassan svým patologickým chováním zapadá hned do několika diagnóz psychologických poruch (přebráno z Wikipedie):


Paranoidní porucha osobnosti (F60.0)

charakteristické znaky pozorované u exota:


 • podezřívavost a sklon překrucovat a mylně interpretovat neutrální nebo přátelsky laděné chování druhých jako nepřátelské, pohrdavé, záštiplné, urážlivé, perzekuční, apod. ("všichni jsou rasisté a proto mne nenávidí")
 • celoživotní nedůvěřivost vůči druhým, „konspirační“ vysvětlování událostí ("zemi ovládají neonacisté")
 • bojovný a úporný smysl pro osobní práva bez ohledu na bezprostřední situaci ("mám právo na jízdu v MHD bez lístku.")
 • nadměrná citlivost k odmítnutí
 • sklon k trvalé zášti
 • brání své soukromí, skrývá své "nedostatky"

Disociální porucha osobnosti (F60.2)

charakteristické znaky pozorované u exota:


 • uspokojování vlastních potřeb bez ohledu na jiné, trvalá nezodpovědnost a bezohlednost vůči společenským normám, pravidlům a závazkům
 • nízká tolerance k frustraci, nízký práh pro uvolnění agrese a násilí (napadl revizora za to, že ho označil za černého pasažéra)
 • neschopnost poučit se ze zkušenosti, zvláště z trestu (vymlouvá se na divoké mládí, krádeže menšin omlouvá tunelováním ze strany většiny, odmítá připustit prohřešek)
 • neschopnost pociťovat vinu, svádění viny na jiné, nalézání výmluv pro své chování (všichni jsou zaujatí rasisté)

Emočně nestabilní porucha osobnosti (F60.3) typ impulzivní (F60.30)

charakteristické znaky pozorované u exota:


 • tendence k neuváženému jednání (útok na revizora pravděpodobně nebyl plánovaný a ani jediný)
 • nesnášenlivé chování, konfliktnost (exot si libuje si v konfliktních tématech a prostředích, okamžitě si hledá nepřátele, na které útočí)
 • výbuchy hněvu, zuřivost, zvláště při kritice („Cože já že nemám jízdenku? Buch, tu máš rasisto!“)
 • obtížné setrvávání u činností (chvíli je „profesionální“ fotograf, chvíli „novinář“ pak je z něj „politik“, po chvíli znovu „cestovatel“, v ničem však nedosáhl reálného úspěchu)

Histrionská porucha osobnosti (F60.4)

charakteristické znaky pozorované u exota:


 • sebedramatizace, teatrálnost, přehnaný projev emocí, nedostatečná racionální kontrola
 • vyhledávání vzrušení, při kterém je postižený středem pozornosti, egocentričnost, nápadný vzhled a chování
 • častá manipulace s druhými pro dosažení vlastních cílů, nedostatek ohledu na druhé, intrikuje (chudák Hrebenar)
 • aktivita, společenskost, trvalé vyžadování ocenění
 • stálá nespokojenost s tím, jak věci vypadají, neustálé problémy v mezilidských vztazích (celá společnost je dle exota zkažená rasistická a hulvátská)

Jiné specifické poruchy osobnosti (F60.8) - osobnost narcistická

charakteristické znaky pozorované u exota:


 • velikášskké představy o vlastní důležitosti (on je hlavním bojovníkem proti náporu neonacistů, bez něj republiku ovládne zlotřilý malíř tapet)
 • fantazie o úspěchu, moci, vlastní skvělosti, kráse, ... (opravdu divoká fantazie)
 • potřeba nekonečného obdivu
 • víra, že je "zvláštní", elitářství (ač papouškuje profláknuté multi-kulti myšlenky, vyjadřuje se o sobě jako o neotřelém novináři)
 • vyžaduje zvláštní privilegia (například fotku zezadu)
 • chybění empatie, využívání druhých
 • arogance, zpupnost
 • téma závisti
 • neustále se porovnává a soutěží (chce mít Karmu jako jeho soupeři, dokonce kvůli tomu otevře diskusi, kterou předtím zavřel)

Tyto možné poruchy osobnosti zřejmě vycházejí z pravděpodobného komplexu méněcennosti. Objevují se tu i známky mesiášského komplexu a mikromanického perzekučního bludu.


Odkazy