Valentin Kusák


Valentin Kusák
Kusak.jpg
Bydliště Hradec Králové
Znám jako Valda, egypttwo
Vzdělání vysokoškolské
Zaměstnavatel v invalidním důchodu
Titul Ing.
Politická strana Každou chvíli jiná
Website [[1]]

Ing. Valentin Kusák (v diskuzích vystupující také jako Valda či egypttwo) je český invalidní důchodce, blogger, politický cestovatel a mediálně nejznámější český proti-islámský aktivista. Proslul zejména svými ňoumovitými články a diskuzními příspěvky, zatvrzelým opakováním mnohokráte vyvrácených tezí, šířením úsměvných konspiračních teorií a neustálým podáváním trestních oznámení za činy, jež by duševně zdravý jedinec klasifikoval jako naprosté malichernosti. Kusák předsedá občanským sdružením Antimešita, Antimešita-Envi která sám založil. Dále "předsedá" mnoha dalším sdružením, která založil jen pro podobnost jejich názvů s jinými. Jeho chování je z velké části determinováno diagnostikovanou schizofrenií kvůli které také pobírá zmíněný invalidní důchod.


Obsah

Obsah

Kusákovy kauzy

Kusák versus studentka FAMU

Na podzim roku 2011 se Kusák pokusil proslavit skrze amatérský film studentky FAMU Natálie Císařovské. Celý snímek však vyzněl velmi humorně, Kusák se prezentuje jako zmatená figurka, která nakonec dostane najíst na muslimské party. Již na podzim Valentin film odsoudil a poručil zamknout do trezoru. Film si však dál žije svým životem. Pod názvem Džihád masem (Jihad by meat) je prezentován na různých festivalech a je tak zanesen i v internetových databázích (CSFD, Kinobox, Czech film center). To se Valentinovi samozřejmě nelíbí a jako již obvykle, po schizofrenicku, nejdříve FAMU obviňuje z islamofilie a následně zasazuje úder trestním oznámením.


Dokument můžete zhlédnout online na serveru zkouknito.cz stáhnout jej lze na serveru uloz.to


Kusák a Breivik

Pan Kusák je tímto masovým vrahem patrně uhranut, možná kvůli stejné diagnóze. Z nějakého důvodu má Breivika potřebu hájit


"To co udělal Breivik je samozřejmě hrozné a odsouzeníhodné, ovšem je nutné si uvědomit, že v Norsku se opravdu dějí závažné věci, které silně podporují islamizaci. Breivik tvrdí, že se právě na tyto aspekty svým činem pokoušel upozornit. A jestli je tomu tak, musím říct, že jeho myšlenky byly v jistém ohledu správné,“ uvedl Kusák".Kusákovo vydírání pana Zechovského

Mezi jeho nejznámější kousky patří e-mailové obtěžování a neobratné pokusy o vydírání politika Jana Zechovského a jeho manželky.


Kusák versus Hýsek

Další politik, který nedává Kusákovi spát, je Jan Hýsek. Kusák si s nevyšší pravděpodobností na jaře 2012 založil mail [email protected] a pod ukradenou identitou Jana Hýska tak rozeslal řadě lidí pomlouvačný materiál. Zdroj e-mailu je prakticky jasný, také vzhledem k tomu, že to nedělá poprvé, službě seznam.cz založil minimálně dva další účty podobné jménům jiných lidí a vydával se za ně.


Kusák také proti Janu Hýskovi svolal demonstraci (komentář pod článkem) formou již vypršené události na facebooku:


"Valentin Kusák: na podporu oprávněných požadavků valentina kusáka vůči janu hýskovi pořádáme dne 29.2.2012 od 8.30 hodin demonstraci před magistrátem hk, čsa 408 . média byla pozvána."


O průběhu jistě mohutné demonstrace není nic známo.


Dne 1. 5. 2012 přibyl na webu Jana Hýska článek Duševně nemocný člověk zneužívá moji identitu. Můžeme jen hádat o kom článek asi tak je. Dne 24. 5. 2012 to potrefená husa nevydržela a svým komentářem (Valentin Kusák: Hýsku - thank you seš ale vůl.) se k obsahu článku přihlásila.


Dne 7. 12. 2012 se Valentin Kusák na svém facebook profilu Valinek Kusáček pochlubil webem akciecz.eu. Web je Kusákovým výtvorem, parodií na web Jana Hýska "akciecz.cz". Kusák na akciecz.eu rozvíjí sprosté pomluvy. Je z podivem, kolik času dokáže "bojovník proti islámu" strávit nad dehonestací člověka, kterého nemá rád.


Kusák versus iDNES

Valentin Kusák měl do roku 2011 navštěvovaný blog na populárním serveru iDNES.cz. Kvůli svému chování(lhaní, úprava citací atd.) byl 25. května 2011 vyřazen z hlavní stránky blogu, k čemuž správci iDNES vydali i prohlášení. 15. září 2011 se pochlubil soukromými informacemi, jež vyčetl se závěru trestního oznámení, které podal na Michala Očadlíka. Trpělivost správců iDNES přetekla. Článek mu byl skryt do soukromé zóny blogu. Na to Kusák reagoval jeho "znovupublikováním" odkazem na url skrytého článku a dalším osočováním se vůči správcům blogu iDNES. Následně byl jeho blog kompletně smazán a Kusák se tak uklidil z veřejného prostoru na nenavštěvovaný Blogspot.com. Byl vyprovozen hezkým e-mailem od správců idnes, který posléze zveřejnil.


Trestní oznámení na profesora Luboše Kropáčka

Jedním z prvních Kusákových oznámení na veřejně známou osobnost bylo oznámení na předního českého arabistu a islamologa Luboše Kropáčka za „uvedení v omyl“, kterého se měl dopustit vypracováním odborného posudku pro Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Policie oznámení smetla ze stolu. [[[1]]]


Kusák a neonacismus

Popsáno zde.


Kusák versus facebooková skupina Islám v České republice nechceme

Ze strany Kusáka došlo vůči zmíněné facebookové skupině k řadě útoků, od publikování osobních informací jejích členů, přes podávání trestních oznámení, vydávání se za její členy pomocí falešných mailových schránek (podobně viz výše kauza Hýsek) atd. Vedle obecného zesměšňování rodící se protiislámské opozice osobou jakéhosi samozvaného "vůdce" a pár dalších kauz to byl další důvod, proč se skupina v létě roku 2011 od pana Kusáka oficiálně distancovala.. Od léta roku 2012 pan Kusák pokračuje v boji za ovládnutí skupiny vytvářením občanských sdružení Islám v České republice nechceme (IČ 22717064), IVČRN (IČ 22717056) a dalších.


Kusákova občanská sdružení

v létě roku 2012 Valentin Kusák pochopil, že je se svým jednočlenným občanským sdružením "Antimešita" izolován od protiislámské scény. V jediný den (31. 7.) si zaregistroval čtyři různá občanská sdružení se jmény skupin a občanských sdružení, které se dříve snažil zničit či převzít. Valentin tedy nyní "má" následující sdružení:


 • Islám v České republice nechceme ("ukradnul" jméno facebook skupině Islám v České republice nechceme), IVČRN (zkratka předchozího).
 • Czech Defense League (zde se v názvu liší o jediné písmeno (defenSe) od existujícího Czech Defence league, které samozřejmě nemá s Kusákem nic společného, opět "krádež"), CDL (zkratka předchozího).
 • Dále ve stejný den zaregistroval: FREEDOM & DEMOCRACY (jeden z možných dřívějších názvů CZDL).
 • Z roku 2010 má již zaregistrovány o.s.: AntiMešita a AntiMešita - Envi.

Valentin Kusák tak vlastní 7, patrně jednočlenných občanských sdružení, z nichž čtyři jsou prokazatelně "inspirovány" existující skupinou a občanským sdružením, které nemají s Kusákem nic společného.


Jméno Islám v České republice nechceme

Kusák samozřejmě začal jménem IVČRN aktivně vystupovat, aby udělal skupině ostudu a strhl pozornost na sebe. V srpnu ohlásil registraci IVČRN a delší varianty, později sepsal bezduché prohlášení jehož cílem bylo pouze oznámit, že právě on je předseda IVČRN. Skutečná skupina Islám v České republice nechceme reagovala článkem Pan Kusák nemá na značku IVČRN žádné morální právo, kde se od Kusáka (opět) distancuje. Kusák reagoval článkem, že má právo a vize. Kusák taktéž založil facebook skupinu AntiMešita o.s. - IVČRN o.s., kam pozval své oblíbence.


Jméno Czech defense league

V září Kusák oznámil existenci svých o. s. Czech DefenSe League a CDL, kterými reagoval na spuštění webu sdružení Czech DefenCe league (s tímto sdružením nemá Kusák nic společného, více výše). Oproti převzetí jména IVČRN už své nové sdružení neprezentoval na svém blogu na serveru Eurabia.cz, kde v případě IVČRN nezvládl nesouhlasné komentáře. Analogicky jako předtím u IVČRN založil facebook skupinu Czech Defense League o.s. - AntiMešita o.s. - CDL o.s. do které pozval své oblíbence. Velmi vtipný je zde popisek:


 • Pod IČ 22717048 bylo registrována na MV ČR Czech Defense League o.s. a CDL o.s. pod IČ 22717030. Uvedená občanská sdružení se stávají odnoží AntiMešita o.s. a budou činná ve speciálních oblastech.Vedení výše uvedených občanských sdružení je stejné s vedením AntiMšita o.s.. Tzn. předseda ing. Valentin Kusák. FANDĚME SI NAVZÁJEM V BOJI PROTI ISLAMIZACI!!!!!

Závěr a zdroje

Pan Kusák nyní vystupuje pod jmény sdružení, která se od něj distancují.


Kusák a desatero

V květnu roku 2012 bylo s Kusákem uskutečněno interview pro zpravodajský portál Shekel. Na otázku redaktora, zda Kusák věří v nějakého boha, Kusák odpověděl: "Nevěřím v žádného Boha a vyhovuje mi to. Nestydím se říci, že jsem na to přímo hrdý. Věřím však v Desatero, které se mi velmi líbí, a ve svém životě se dle Desatera řídím." Kusák, který jak píše nevěří v žádného boha, tak v následující větě tvrdí, že se řídí desaterem, které hned v prvních přikázáních hlásá: "Já jsem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Nebudeš mít jiného boha mimo mne." "Nezneužiješ jména Hospodina, svého Boha. Hospodin nenechá bez trestu toho, kdo by jeho jméno zneužíval." Tento fenomén popření sama sebe v několika po sobě následujícíh větách, je mezi kusákology znám jako kusákův paradox.


Kusák a Wikipedie

Kusák se proti svému profilu na Exotopedii pokusil mimo jiné bojovat tak, že o sobě založil stránku na Wikipedii, na které sám sebe vychválil, a následně stránku postoval po internetu s tím, že Wikipedie je narozdíl od Exotopedie důvěryhodný zdroj. Nedalo to však ani pár hodin, a administrátoři jeho stránku na Wikipedii smazali jako nevýznamnou.


Zvláštnosti exotismu Kusáka

Kusák svým negativním postojem vůči islámu získal z počátku mnoho stoupenců, neboť byl v ČR asi první, kdo proti tomuto náboženství mediálně vystoupil.


Spekulace: Existují však náznaky, že byl do této role dosazen, což podporuje i jeho přístup k citlivým datům státní sféry.


Jeho následující i dříve doložené jednání však plně prokázalo psychickou nemoc, kterou později [[[1]]] přiznal. Zatím se stihl dostat k mnoha osobním datům sympatizantů a ty se nebojí zneužívat jakýmkoli způsobem (zveřejňování, trestní oznámení, stalking atd.). V současné době řídí pár facebook skupin, které nesou v názvu slovo Antimešita. Několik posledních příznivců mu již promíjí zcela vše.


Citáty

 • "jsou to rapáci. dostali oskara po několika staletích jestli vůbec. židé mají oskarů neúrekom"[[[2]]]
 • "Ted máme v ČR cca 15 - 20 000 muslimů. Mají televizi. Co budou chtít, až jich zde bude milión?"
 • "muslimové považují psa za nečisté zvíře. Přitom ho muslimové občas rádi jedí, ale tají to."
 • "Takže já si jdu zapálit a vykouřit demo muslima Lhotana."
 • "Jsem zvyklý mluvit upřímně, mám co říct, nemusím se za řečené stydět - promluví se mi k médiům dobře."
 • "Pokud zkopíruji mail, je to lhání, kkopírování , napadání?"

Výběr z nadpisů Kusákových článků

 • "Příprava mé diskreditace - nebrečím, jen pragmaticky sděluji."
 • "Multikulturalismus je mrtvev. Ale iDnes je multikulti????"
 • "Server iDnes je multikulturní = není objektivní."
 • "Tradiční staročeský medovník je HALAL!!! Běs - děs."<
 • "Hokej a Čarodějnice-obojí jsem nestíhal."
 • "Velikonoce-křesťanský svátek. Muslimové ho nemají."
 • "MUDr. J. Hýsek (SNK ED)- máš rasistický podtext, Kusáku."
 • "Kopští křestané (Coptic minority) píší reálně (write)."
 • "Já to nechápu........prosím, opravte mne."
 • "Tínejdžr Očadlík-islamofil, mne napadl. Reaguji."
 • "Upozornuji muslimy "Liberální multikulti je mrtev"."
 • "Chci podřezávat jako muslim - MZe ČR mi to zamítlo."
 • "Tak co, jsem hajzl, blbec a vulgární potvora, která nemá pravdu?"
 • "Sudeťáci se bouří proti Klausově vyjímce a spojistost s homosexuály"
 • "EXISTUJE v ČR PROUBLEM ??"

Je Valentin Kusák ve skutečnosti jezevec?

 • "Nejsem na slavení, jsem takový jezevec."'
 • "Když já jsem takový jezevec a nechce se mi jezdit mimo domov."

Redaktor idnes.cz Jan Dvořák o Valentinu Kusákovi

 • "Ve svých článcích dlouhodobě manipuluje s fakty tak, aby z toho ten, o kom píše, vyšel očerněn. Kromě toho za fakta často vydává svoje dojmy a tato domnělá fakta splete do sebe právě tak, jak se mu to hodí. Ani to ale V.Kusákovi nestačí, a tak občas jednoduše lže a uráží."[[[3]]]
 • "Stížnosti na způsob Kusákova boje (nejen) s muslimy v Hradci Králové jsme dostávali často. Přesto jsme zůstávali dlouho jen u oprav a varování, protože možnost svobodného vyjadřování na blogu iDNES.cz považujeme za nesmírně důležitou a cennou. Žel, ukázalo se, že V.Kusák svoji manipulaci s pravdou povýšil na metodu, kterou není možné akceptovat."[[[4]]]

Externí odkazy